Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Florbalisté hrají o naději, hokejisté hostí posledního

Florbalisté hrají o naději, hokejisté hostí posledního

Další klíčový zápas sehrají florbalisté Spartaku v Národní lize. V sobotu v tělocvičně ZŠ Osvobození přivítají Blansko. Domácím půjde o oživení naděje na postup do play-off. Na vytouženou osmou příčku ztrácejí čtyři body.

„Chceme se ještě o play-off poprat, ale po prohře v posledním kole už to nemáme ve svých rukách. Zbývají tři kola a může se stát, že nám nepomůže ani devět bodů. Na druhou stranu jich může stačit i pět. Variant je tam spousta,“ nic ještě nevzdává trenér týmu Jan Koten. Dobrou zprávou je, že sestavu bude skládat z prakticky kompletního kádru. „Z pracovních důvodů bude chybět jen Tomáš Kuchyňa,“ doplnil.

O poznání snazší roli budou mít hokejisté. Poutníci na svém ledě hostí poslední Bystřici nad Pernštejnem. Usilují o druhou příčku v tabulce, která by jim pro klíčovou fázi sezony poskytla nespornou výhodu. Pelhřimovští jsou v dobré pohodě. Jak by také ne. Vyhráli už dvanáct zápasů v řadě! Navíc v posledním kole nastříleli deset gólů Telči. „Nebyli jsme kompletní, kluci ale podali výborný výkon. Už vše směřujeme k play-off, chceme se na něj dobře připravit,“ uvedl v úvodu týdne kouč Jaroslav Bolf.

Kamil Vaněk 

Sport o víkendu v Pelhřimově

Pátek 2. února
Kuželky
- krajský přebor: Pelhřimov B - BOPO Třebíč B (19.00). Stolní tenis - okresní přebor 3: Pelhřimov F - Vlasenice B (18.00).

Sobota 3. února

Florbal - Národní liga mužů: Pelhřimov - Blansko (19.00), turnaj Ligy Vysočiny starších žáků (9.00). Fotbal - příprava: Pelhřimov - J. Hradec (9.00 - U15, 11.00 - U13). Hokej - Krajská liga Vysočiny: Pelhřimov - Bystřice n. P. (17.00). Stolní tenis - krajský přebor 3: Pelhřimov C - Věžnice (12.00), Pelhřimov C - Třebíč B (16.00).

Neděle 4. února

Florbal - turnaj přeboru Vysočiny mladších žáků (9.00). Fotbal - příprava: Pelhřimov - Meteor Tábor (10.00 - U19, 12.00 - U17).