Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - zataženo

Pelhřimov

Florbalisté bilancují. Uspěli muži i mládež

Florbalisté bilancují. Uspěli muži i mládež

Poslední zápasy mají za sebou. Florbalisté Spartaku letos startovali v soutěžích republikových i regionálních. Sezonu podle jednotlivých kategorií zbilancoval sekretář oddílu a jeden z trenérů Jan Knězů.

Muži A – Národní liga (třetí nejvyšší soutěž)
Tým si dvě kola před koncem zajistil jistotu play-off, po základní části skončil na 8. místě. Ve čtvrtfinále play-off nestačil na exprvoligové Torpedo Havířov, jediný tým z TOP 4, který nedokázal v sezóně porazit. Po velmi vyrovnané sérii, kterou málokdo čekal, nakonec vypadl v pátém rozhodujícím zápase.

Muži B - Regionální liga
Béčko mužů si vybojovalo postup do nadstavbového turnaje, kde nakonec skončilo na čtvrtém místě. Tým, za který nastupují převážně bývalí hráči áčka ukázal, že na Vysočině je stále schopen konkurovat a dokonce porážet spousty „Áčkových“ týmů.

Ženy – 2. liga (skupina 5 - Vysočina)
Ženám o dva body uteklo 3. místo v soutěži. Během sezóny naskočilo do zápasů 19 hráček, což je početně obrovský nárůst. V sezóně 2020/2021 nastoupilo pouze 12 hráček. Ženy se prezentovaly hezkým florbalem a kombinační hrou.

Junioři - 2. liga (skupina 5 - Vysočina) 
Pelhřimov se radoval z vítězství v soutěži. Tu dlouhodobě vnímáme jako soutěž, kde sbírají zkušenosti dorostenci 
a hrají zde hlavně junioři, kteří nedostávají tolik příležitostí v mužích a samozřejmě junioři, kteří jezdí děj se, co děj.

Dorostenci - 2. liga (skupina 5 - Vysočina)
I dorostenci opanovali svou soutěž. Zvládli to bez jediné porážky - vyhráli všech sedmnáct zápasů, na 223 vstřelených gólů jich inkasovali jen 32. Nutno podotknout, že tým se ne vždy sešel v plné a ideální sestavě.

Dorostenky - 1. liga (skupina 5 - Vysočina)
Letošním cílem dorostenek bylo vytvářet si každý zápas co nejvíce šancí a tvořit hru. Z toho se nakonec vyklubal postup mezi šestnáct nejlepších týmů v republice.

Starší žáci - Liga Vysočiny
Po předchozích velmi úspěšných sezónách došlo ke generační obměně týmu. Hodně prostoru tuto sezónu dostali mladší žáci a sesbírali spoustu zkušeností, které využijí 
v dalších sezónách. Spousta starších žáků byla součástí dominantního týmu dorostenců.

Mladší žáci
Mladší žáci letos kromě své soutěže, kde dokázali složit silné družstvo a porážet své soupeře rozdílem třídy, nastupovali také v kategorii starších žáků. Spousta hráčů zvládla odehrát přes 50 zápasů za sezónu a vyzkoušet si jak systém 3+1 v mladších, tak systém 5+1 ve starších žácích.

Mladší žákyně a elévky - Liga Vysočiny elévů
Mladší žákyně a elévky byly schopné v soutěži elévů porážet klučičí týmy, a proto spousta z nich dostávala příležitost i v mladších žácích. V této kategorii se podařilo navýšit počet hráček, takže do dalších sezón jdeme s velkým očekáváním a budeme chtít přihlásit více dívčích kategorií.

Elévové - Liga Vysočiny elévů
Hráči si plnili své povinnosti v kategorii elévů, kde pravidelně trénovali a účastnili se turnajů. Díky přihlášení jednoho družstva mladších žáků navíc, byli vybraní elévové nominováni na turnaje mladších žáků, kde utvořili své družstvo a postupně se zlepšovali. Vyvrcholením sezóny byl turnaj v Milevsku, v němž obsadili druhé místo, když ve vyrovnaném finále podlehli těsně Spartě Praha.

Přípravky - Liga Vysočiny přípravek
U těch nejmenších v našem oddíle se snažíme o všesportovní rozvoj a o to, aby všichni hráči a hráčky na turnajích hráli. V soutěži máme přihlášená dvě družstva, takže herního vytížení je dost. Trenéři také tlačí na aktivní hru, proto jsme často svědky pohledných akcí už v tak mladé kategorii.