Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Filip Nacházel přivezl stříbro z evropského šampionátu

Filip Nacházel přivezl stříbro z evropského šampionátu

Cenný kov stříbrné hodnoty přivezl z mistrovství Evropy PARA stolních tenistů v Sheffieldu Filip Nacházel. Hráč Spartaku Pelhřimov došel ve dvouhře kategorie 4 až do finále, v němž prohrál s Turkem Abdullahem Ozturkem. 
„Prohrál jsem se světovou jedničkou, kterou jsem sice poměrně nedávno v Ostravě porazil, ale tentokrát už si na mě dal větší pozor. Nepodcenil mě,“ ohlédl se za duelem o zlato Filip Nacházel.

Šampionát hodnotí jako velmi vydařený a stříbrnou medaili jako životní úspěch. „Jsem moc spokojený, je to pro mě velký výsledek. Přitom los turnaje mi moc nepřál, ale povedlo se mi porazit dva soupeře, se kterými nemám dlouhodobě příznivou bilanci,“ svěřil se. Český reprezentant si až do finále počínal naprosto suverénně. Vyhrál základní skupinu, ve čtvrtfinále vyřadil Poláka Zylku a v semifinále také překvapení turnaje Francouze Delarquea, který přehrál i turnajovou dvojku svého krajana Thomase.

Šanci na další medaili na šampionátu už Filip Nacházel nevyužil, když společně s Petrem Světošem prohráli hned v prvním kole čtyřhry kategorie 8 se srbským párem Mitar Pakulica, Mladen Čirič 1:3.