Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Festival přinesl dvacet jedna rekordních výkonů

Festival přinesl dvacet jedna rekordních výkonů

V průběhu 34. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů bylo do výsledkové listiny zapsáno či veřejnosti představeno 21 jednotlivých rekordů a výkonů.

Zdeněk Knedla, řečený Železný Zekon, z Bystřice pod Hostýnem se zapsal do České knihy rekordů, když dokázal během 195 vteřin přetrhnout 12 balíčků tzv. mariášových karet, které byly nové, nepoužité a běžné velikosti (6,3 × 10 cm, tloušťka paklu 9 mm).

Patrik Jandejsek z Letohradu vylepšil český rekord v roztáčení gymnastických obručí na těle. V disciplíně zvané též hula-hop zvládl točit celkem 80 kruhy.

V rychlostní srážení brokových nábojnic bičem se stal rekordmanem. Ladislav Šín, zvaný Gin, mistr honáckého biče, který za 6,43 vteřiny trefil bičem dlouhým 3,30 m 10 stojících nábojnic 7 cm dlouhých (průměr 18 mm) umístěných 15 cm od sebe. Nábojnice stály na trámu s délkou 2,5 m položeném na stojanech ve výšce 90 cm. Cíle musely být trefovány postupně z předem určené strany. Rekordman potřeboval nejmenší možný počet, tedy 10 ran (prásknutí).

Do Rekordmanské síně slávy byl v zastoupení svého vnuka Richarda uveden spisovatel Jaroslav Hašek, autor románu Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, který byl přeložen do největšího počtu jazyků – 58 (nejpřekládanější české literární dílo). Pořádající Muzeum rekordů při příležitosti festivalu udělilo dalších 8 výročních cen Rekordman roku v nejrůznějších kategoriích.

Výsledková listina festivalu Pelhřimov – město rekordů

Miroslav Marek, Agentura Dobrý den