Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Festival nabídne dokument o životě v rozvrácené Venezuele

Festival nabídne dokument o životě v rozvrácené Venezuele

Do Pelhřimova se opět vrací největší mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět pořádaný Člověkem v tísni. Druhý den lidskoprávního filmového festivalu Jeden svět v sobotu 13. dubna na Malé scéně KD Máj nabídne dva snímky. Prvním z nich bude v 17:30 observační dokument Venezuela: Země ztracených dětí, který zblízka ukazuje, jak dlouhodobé zanedbávání infrastruktury dopadá na ženy a děti.

Venezuelu sužuje chudoba, hlad a násilí. Došlo k masivnímu nárůstu kriminality, chudoby a úmrtnosti. Zdravotní i vzdělávací systém kolabují. Dokument, natočený v tamějších slumech, sleduje dvě odhodlané samoživitelky, které nepřestávají hledat způsoby, jak přežít v rozvráceném státě procházejícím politickou i socioekonomickou krizí. Carolina musela svou vlastní dceru poslat do dětského domova, aby ji ochránila před všudypřítomným násilím. Kiara se v minulosti živila prostitucí i prodejem drog. Teď se znepokojením sleduje počínání nejstaršího syna, který se přidal k místnímu gangu.

Venezula: Země ztracených dětí, trailer:
https://www.jedensvet.cz/2024/download/trailers/544.mp4

Po snímku proběhne diskuze s cestovatelem a spisovatelem Janem Rendlem, který se na svých cestách zaměřuje především na chudší země a země s velkými sociálními rozdíly. V nejnebezpečnější zemi jižní Ameriky strávil dva měsíce a měl tak možnost nahlédnout pod pokličku zemi sužované existenciálními problémy. Debatu po snímku tak obohatí aktuálními poznatky a snímky ze svých cest.

Vstupenky na jednotlivé projekce lze koupit v předprodeji na www.kulturape.cz nebo na místě před začátkem.