Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 17°C - oblačno

Pelhřimov

Festival Elektrofest bude bavit a také vzdělávat

Festival Elektrofest bude bavit a také vzdělávat

ElektroFest je festival čisté mobility, uskuteční se 24. a 25. května. Nejen na historickém náměstí Pelhřimova mohou návštěvníci zábavnou formou poznat nová i historická elektrovozidla, některé si zkusit i řídit, a strávit s rodinou příjemné odpoledne. Program zahrnuje mimo jiné také závod EcoRace, elektromotorky a motokros, odbornou konferenci, hudební vystoupení i aktivity pro děti.

Předváděcí jízdy
Kdo je zvědavý, jak to jezdí a elektromobil třeba ještě neřídil, může si zdarma sednout za volant vybraných předváděcích elektromobilů vystavovatelů. 

Koncerty a zábava
Atmosféru rozproudí moderátoři Michal Kavalčík a Roman Vojtek, který pak festival zakončí koncertem své skupiny Fantastic 80‘s. Mezi hosty budou Tomáš Klus a Pavel Nový a těšit se můžete i na vystoupení taneční skupiny BEEBA535.

Přednášky a diskuse
V rámci ElektroFestu budou probíhat přednášky a diskuse na různá témata, od praktických zkušeností s ojetými elektromobily, soužití fotovoltaiky a elektromobilu, až po dobíjení a jak vyřešit zpoplatnění pomalého veřejného nabíjení.

Elektromotorky a motokros
Jste zvědaví, jak obstojí elektromotorky? Silniční e-motorky budou všem k dispozici na předváděcí jízdy u KD Máj a pokud jezdíte motokros, tak můžete ozkoušet své síly přímo 
v pelhřimovském motokros areálu.

EcoRace
Majitelé elektromobilů si mohou zazávodit v rámci EcoRace kolem Pelhřimova, na bývalém letišti a na blízkých komunikacích. Součástí je Hvězdicová jízda, kterou může jet opravdu každý i s rodinou. Druhá část EcoRace s názvem EcoRallye je pak vhodná pro zkušené řidiče.

Konference
V pátek 24. května se uskuteční odborná konference o vzdělávání v oblasti čisté mobility na technických a dopravních středních a vysokých školách, kde vystoupí naši přední odborníci v oblasti čisté a multimodální mobility.

Kamil Vaněk