Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Farma z okraje Pelhřimova nabízí i jedlé květiny

Farma z okraje Pelhřimova nabízí i jedlé květiny

V soboru 11. května se na Masarykově náměstí a přilehlých prostorách Atria turistického informačního centra uskuteční další z MINI jarmarků. Jedním z pravidelných prodejců je místní Květinová farma v javorové aleji. Zákazníci se s produkty farmy mohou setkávat už tři roky.

„Jarmarky jsou pro nás skvělá propagace a rozhodně lepší, než platit reklamu v časopisu, který lidé přečtou a vyhodí,“ zmínila se zakladatelka farmy Hana Neckářová a dodala. „Proto preferujeme tento způsob. Lidé nás už znají, chodí za námi opakovaně a my je můžeme zvát k nám na farmu.“

Rodinná farma pěstuje bio květiny a bylinky na okraji Pelhřimova. Na pultech jejich stánku tak můžeme pravidelně vídat řezané květiny, věnce, sušené bylinné čaje, koření a například i jedlé květiny, kterými se zdobí dorty. Na prodej nabízí nejen vlastní výrobky, ale i produkty od značky Sonnentor, se kterým spolupracují. Nabídka stánku Květinové farmy v javorové aleji se tak rozšířila i o sirupy, koření a čaje.

Zájem kupujících se liší podle sezóny. Na jaře a na podzim jdou nejvíce na odbyt bylinné čaje, v květnu spíše sadby a květiny na balkon. Zájem o produkty farmy je natolik veliký, že si Hana Neckářová ani nestíhá prohlédnout zboží v okolních stáncích. „Bohužel na jarmarku většinou nestíhám sama nakupovat. Se svým stánkem mám poměrně dost práce,“ svěřila se.

Nejenom Květinová farma v javorové aleji se objeví na květnovém MINI jarmarku. Na pultech stánkařů se ukáže mnohem širší nabídku produktů, například minerální náramky, panenky, malovaná trička, šátky svíčky a mnoho dalšího.

Nakupování obohatí i hudební doprovod a tři vstupy lidových tanců. Uskuteční se v 10, 10.30 a 11 hodin. Zájemci se mohou osvěžit širokou nabídkou nápojů a k občerstvení poslouží dobroty v podobě vaflí. Chybět nebudou produkty sýrařů, uzenářů či pekařů. Pro nejmenší bude na jarmarku k dispozici tvořivá dílnička.

Součástí MINI jarmarku bude i pocitová mapa Městského úřadu Pelhřimov. Prostřednictvím ní mohou občané označit místa v Pelhřimově, která považují za problematická nebo naopak, které v nich vyvolávají příjemné pocity.

Iva Pacnerová