Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 3°C - polojasno

Pelhřimov

Máj byl v obležení. Street food festival lákal

Máj byl v obležení. Street food festival lákal

Teplé počasí, dobrá atmosféra i vůně jídla lákaly v sobotu 22. července na druhý ročník Street food festivalu. Téměř čtyři desítky stánků naplnily prostory venkovní scény KD Máj a přilehlé parkoviště. Návštěvníci mohli ochutnat pokrmy z celého světa, ale i české klasiky.

V nabídce se objevila například jídla mexická, indická nebo peruánská. „Nás jako první zaujala asijská kuchyně, potom určitě zamíříme na jamajskou,“ svěřila se rodina Veselých a Adamova z Nového Rychnova. Ti se na místní festival přijeli podívat poprvé.

„Letošní ročník se moc neliší od toho loňského. Účast byla podobná - kolem dvou až tří tisíců návštěvníku,“ zmínila se Vlasta Vlčková, jedna z organizátorek festivalu z Kulturních zařízení města Pelhřimova. „Jedinou změnou byla větší rozmanitost stánků, hlavně přibylo food trucků,“ dodala. Kuriozitou mohla být příprava pokrmů z hmyzu nebo středověká a starořímská kuchyně. Chybět ovšem nemohla ani o něco tradičnější jídla. Dopoledne byl větší zájem o bramboráky, odpoledne zase o langoše,“ prozradil jeden z prodejců.

Ke správnému gastronomickému zážitku patří beze sporu i dobré pití, proto mohli návštěvníci ochutnat také rozmanitou nabídku vína a piva z tuzemské produkce. Samozřejmostí byl velký výběr sladkého a tak si návštěvníci mohli pochutnat mimo jiné i na španělských churros, rolované zmrzlině nebo klasických palačinkách.