Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Edumánie letos poprvé cílila i na seniory

Edumánie letos poprvé cílila i na seniory

Hodina H ve spolupráci s Místní akční skupinou Šipka uspořádala v sobotu 22. dubna festival vzdělávání Edumánie. Akce byla určena pro děti, mládež, rodiče, pedagogy, seniory a všechny, které baví vzdělávání. „Edumánie se letos uskutečnila počtvrté, využili jsme prostory ZŠ Krásovy domky,“ uvedla Iva Maciá z Hodiny H. 
„Každý ročník se snažíme přicházet s něčím novým, letos jsme poprvé zařadili program pro seniory,“ informovala. Účastníci byli velice spokojeni. Akce se zúčastnilo necelých sto lidí, mezi nimi převažovali mimo pelhřimovští návštěvníci.
Program nabídl paralelní workshopy pro děti, mládež, rodiče či dospělé, pedagogy a seniory. Děti si kupříkladu mohly vyzkoušet kouzla s papírem, užít si při zábavných pokusech a experimentech, podívat se na Dřevěné divadlo Honzy Hrubce. Mládež se dozvěděla praktické informace při workshopu Jak vycestovat do zahraničí, možnosti studia v USA v programu American Flex Studies, diskutovala s influencerem a youtuberem Lukefry 
a Kateřinou Zoe Maixnerovou. Program pro rodiče zahrnoval workshopy Vlaďky Bartákové Zazdrojovaný rodič 
a emoce a Zlobení a také Samostatné dítě. Pro pedagogy byl připraven bohatý program zaměřený na kompetence, aktivizační metody, centra metod a mobilní aplikace pro únikové hry. Senioři se dozvěděli, jak na zdravé cvičení a stravování, pronikli do světa sociálních sítí a internetu.