Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Edukační akce upozornily na důležitost mytí rukou

Edukační akce upozornily na důležitost mytí rukou

Nemocnice Pelhřimov se připojila ke Světovému dni hygieny rukou, který se koná každoročně pod záštitou Světové zdravotnické organizace a pořádá řadu edukačních akcí. Jejich hlavním cílem je zvýšit povědomí o významu důkladné hygieny rukou a motivovat k pravidelnému a správnému mytí nebo dezinfekci rukou. Dalším úkolem je poskytnout všem praktické informace a dovednosti, které jim pomohou tyto postupy provádět správně.

„Zdravotnický personál v rámci těchto programů ukazuje a vysvětluje krok po kroku správné postupy pro důkladné umytí a dezinfekci rukou. Tyto aktivity jsou doplněny o praktické tipy a rady s možností vyzkoušet si mytí rukou pod speciální UV lampou, která odkryje všechna špatně umytá místa,“ přiblížila Alexandra Knapová, mluvčí Nemocnice Pelhřimov.  

První akcí, kterou nemocnice uspořádala, byl Den hygieny rukou, který se konal u vstupu do hlavní lůžkové budovy. Správnou hygienu rukou si tam připomnělo 67 zájemců. „Akce pro širokou veřejnost zaměřené na hygienu rukou v nemocnici sklízí velký úspěch a pozitivní odezvu. Účastníci oceňují přístupnost a praktičnost prezentovaných informací epidemiologickou sestrou. Poskytnuté informace jim pomáhají zlepšit své hygienické návyky,“ informovala Pavlína Fridrichovská, manažerka kvality Nemocnice Pelhřimov. 

 Další akce se uskutečnila v pondělí 6. května formou edukačního programu v MŠ Komenského v Pelhřimově. Téměř 60 dětí ze tří tříd se zábavnou formou učilo mýt si ruce, vyplňovalo ve skupinkách pracovní listy a po absolvování každý dostal certifikát Expert v mytí rukou, obrázek a něco dobrého na zub. Celý program uzavřela recitace společné básničky na téma správného mytí rukou. Na další mateřské školy se dostalo ve čtvrtek 9. května, zástupkyně nemocnice zamířily do MŠ Osvobození a MŠ Pod Náspem.

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov