Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Dýňování v MŠ U Stínadel si užili děti i rodiče

Dýňování v MŠ U Stínadel si užili děti i rodiče

Halloween jsme v MŠ U Stínadel jsme oslavili několika úspěšnými akcemi. Nejprve si děti ve školce vytvořily podzimní dekoraci z dýní. Pro umocnění zážitků z tohoto období jsme uskutečnili ještě jedno setkání s rodiči a dětmi "Strašidýlkování".

Dýňování
Zase po roce se v mateřské škole U Stínadel se sešli rodiče a děti, aby si vytvořili podzimní dekoraci z dýní. A to proto, abychom společně přivítali jedno z nejbarevnějších období roku a svátek Halloween. Rodiče a děti si tvoření náramně užívali… dlabali, vyřezávali a zdobili své dýně různými přírodninami. Výsledky byly úžasné, každá dýně byla vlastně originál.

Nakonec si všichni mohli svoji dýni vystavit před vchodem do mateřské školy, aby i ostatní mohli obdivovat kreativní nápady. Druhý den si každý svoji dýňovou dekoraci odnesl domů, aby si s ní mohl vyzdobit svůj dům, byt či terasu. Dýničky jistě zpříjemní někdy sychravé podzimní dny. Těšíme se zase na příští tvoření!

Strašidýlkování
Děti si letos v MŠ U Stínadel užily nezapomenutelný Halloween, který byl plný strašidelných zážitků. Na zahradě byla vytvořena stezka plná duchů, pavouků, netopýrů, a zábavně strašidelných úkolů.

Děti ze třídy Berušky byly na tento den připraveny a dorazily s rodiči v úžasných kostýmech. Paní učitelky nezůstaly pozadu, a tak děti vítaly dvě čarodějnice, čímž dodaly celé oslavě nádech tajemna a magie. Děti se nejprve občerstvily lektvarem a koláčem, který společně v MŠ upekly, vydaly se za úkoly. Na cestu si svítily vlastnoručně vyrobenými lucerničkami, které ozářily zahradu a vytvořily tím magickou atmosféru. Všichni si odnesli nejen odměny za splněné úkoly, ale i vzpomínky na nezapomenutelný den.

Tajemný podvečer byl nejen zábavou pro děti z naší třídy, ale také příležitostí k posílení neformálních vztahů mezi dětmi, rodiči a učitelkami. Tato akce ukázala, jak důležité je pro děti prožívat s rodiči společné chvíle a vytvářet trvalé vzpomínky i zážitky.

Zdroj: MŠ U Stínadel