Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 17°C - zataženo

Pelhřimov

Dva zápasy a dvě výhry. Sojky začaly ligu skvěle

Pravou nohou vstoupili do nové sezony basketbalisté GBA Sojky Pelhřimov. Ve víkendovém dvoukole 2. ligy doma nezaváhali a připsali si plný počet bodů. V sobotu nejprve porazili rezervu Písku, v neděli přehráli Příbram. Tvrdším oříškem pro svěřence trenéra Daniela Plášila byli Jihočeši. Písek v Pelhřimově vedl v poločase i po třetí čtvrtině. Domácí ale příkladně zabojovali a v poslední desetiminutovce strhli vítězství na svou stranu. Vidět byli především odchovanci pelhřimovského klubu Daniel Kölbl a Matyáš Řezníček.

raketový start měli pelhřimovští basketbalisté do nedělního zápasu s Příbramí. Rychle si vybudovali desetibodový náskok, jenže Středočeši zabrali a srovnali na 21:21. Od druhé čtvrtiny to ale byla jednoznačná partie. Pelhřimov si s chutí zastřílel, nakonec se mu povedlo pokořit i stobodovou hranici.

Výsledky: Pelhřimov - Písek B 74:68, Kölbl 21, Řezníček 16, O. Plášil 12, Pelhřimov - Příbram 106:67, Řezníček 16, Linhart, Straka 15, Zadražil, Kölbl 11.