Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Dramatický březen dramaťáků ZUŠ Pelhřimov

Dramatický březen dramaťáků ZUŠ Pelhřimov

Žáci literárně dramatického oboru ZUŠ Pelhřimov za sebou mají nabitý měsíc plný inspirace. Ve dnech 13. a 14. března se v Pelhřimově na malé scéně KD Máj uskutečnila Krajská soutěžní přehlídka literárně dramatického oboru Mezi řádky. Žáci pod vedením Lenky Čurdové a Kristýny Pavlů vystoupili v rámci kategorií přednes, dramatický výstup a literární tvorba.

Všichni velmi dobře reprezentovali školu. Během přehlídky se podařilo získat postup v kategorii dramatický výstup a literární tvorba. Dva žáci se umístili ve zlatém pásmu (přednes a literární tvorba) , další dva ve stříbrném pásmu (přednes) a tři v bronzovém pásmu (přednes). Poděkování patří též městu Pelhřimov za poskytnuté ceny pro soutěžící.

Následovala krajská přehlídka mladého divadla STylem, kde na prknech Jihočeského divadla vystoupil soubor LDO ZUŠ Dveře dokořán. Inscenace X+?=! se setkala s velkým ohlasem, a to jak diváků, tak odborné poroty. Ta představení ocenila a doporučila jej na národní přehlídku experimentálního divadla Šrámkův Písek. My jsme si ale odnesli především skvělé zážitky z možnosti vystoupit ve výsostně divadelním prostoru a z diskuze s diváky a porotou. Bylo to nezapomenutelně laskavé, konstruktivní a s úctou k naší společné souborové práci.

Pomyslnou přehlídkovou třešničkou pak byl Pelhřimovský Poetikon – krajská přehlídka uměleckého přednesu. Nikdo z žáků ZUŠ totiž neodešel bez ocenění od čestných uznání, přes doporučení až k přímým postupům na Wolkrův Prostějov 2024.

Účast na přehlídce má být pro žáky především zážitkem a inspirací, což se v měsíci březnu podařilo tak, že tomu stále ještě nevěříme. Jsme vděční a šťastní za všechny společné chvíle a úspěchy, které korunují naše úsilí a práci.

Co závěrem? Dramaťáci, ZLOMTE VAZ! na všech národních přehlídkách, kde budete reprezentovat naši ZUŠ a město Pelhřimov.

Zdroj: ZUŠ Pelhřimov