Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 9°C - polojasno

Drama na florbale! Vedli, prohrávali, aby vyhráli v prodloužení

Nezaujatý divák by podobný scénář jistě přivítal. Trenéři, hráči i diváci florbalistů Pelhřimova museli odcházet ze zápasu Národní ligy s hodně pocuchanými nervy. Nedivte se, takový vývoj skóre se jen tak nevidí. Vezměme to z pohledu domácích. Pelhřimov rychle vedl 2:0, ve druhé třetině prohrával 2:5, aby nakonec vyhrál v prodloužení 6:5.

Není divu, že byl po zápase plný emocí i trenér Spartaku Jan Koten. "První dvě minuty byly z říše snů, pak přišly další neproměné šance. Přidala spousta nepřesností v rozehrávce, nedůsledné souboje tělem a tak dále. Soupeř nás z letargie probral až za stavu 2:5. Kdybychom hráli celý zápas jako poslední třetinu, mohly být doma tři body. Na to se ale nehraje a dnes bod ztrácíme. Díky soupeři za utkání a divákům za fandění, které týmu pomohlo v těžkých chvílích," uvedl.

PELHŘIMOV - BENEŠOV  6:5 po prodloužení
Před necelými dvěma měsíci Benešov hostoval v Pelhřimově v rámci poháru a i tentokrát to zpočátku vypadalo, že odjede s nepořízenou. Domácí začali aktivně i důrazně a rychle získali dvoubrankové vedení. Do listiny střelců se zapsali Blažek a Papež. Jenže Benešov nerezignoval a do konce třetiny stihl srovnat krok.

Pak to dlouho z pohledu Pelhřimova vypadalo jako zlý sen. Hosté ve druhé části otočili na 2:5, když ještě několik dalších šancí neproměnili. V obraně neskutečně naivně hrající Spartak byl v tu chvíli zralý na ručník. Pomohli diváci. Zaplněné hlediště hnalo modrožluté dál do útoku a ti kvalitu hry postupně vylepšovali. Chvíli před koncem třetiny snížil na 3:5 Knězů a Pelhřimov vycítil šanci.

Ve třetí části měl místy až drtivou převahu, ale na další změnu skóre se čekalo až do poslední pětiminutovky. V ní čich na góly ukázal Zajíček a jeho dvě trefy poslaly zápas do prodloužení. V jeho čtvrté minutě obrat ve skóre završil Kocián, když těžil z přihrávky Papeže.

Branky: 2. Blažek, 3. Papež, 38. Knězů, 56. a 59. Petr Zajíček, 64. Kocián - 6. Šimek, 17. Balík, 26. a 34. Šimek, 30. Vojtíšek. Rozhodčí: Hejzlar a Kněžík. Vyloučení: 2:1 + David Lukáš 4 + TDKU. Využití: 0:1. Diváci132. Třetiny: 2:2, 1:3, 2:0 - 1:0.