Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Drama mladé ženy vypráví Zápisník alkoholičky

Drama mladé ženy vypráví Zápisník alkoholičky

Nejočekávanější film letošního léta míří do Pelhřimova. České drama Zápisník alkoholičky, v němž herecky exceluje Tereza Ramba, můžete vidět v kině Vesmír či na venkovní scéně kulturního domu Máj formou letního kina.

Film nabízí především zamyšlení na velmi vážné téma. Alkoholismus je většinou spojován s muži, ale stejným způsobem postihuje i ženskou populaci, matky malých dětí nevyjímaje. Tereza Ramba se své role ujala s velkou precizností, kvůli potřebě o věrnou interpretaci postavy se neváhala i ostříhat. „Snímek vypráví skutečný příběh, byl natočen podle blogu. Sama jeho autorka Michaela Duffková po zhlédnutí filmu poznamenala, že se v roli poznává do té míry, že ji to až děsí,“ uvedla vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová.

Na plátně pelhřimovského kina v těchto dnech běží výhradně české filmy. Navštívit tak můžete snímky Aristokratka ve varu či Ten, co slaví každý den nebo další očekávanou premiéru Zahradníkův rok. „V tomto případě se můžeme těšit na herecký koncert Oldřicha Kaisera. Ačkoliv i tento film je drama, přece jen úsměvných scén bude více než v případě Deníku alkoholičky,“ naznačila Šárka Pithartová.

Pro děti kino Vesmír nabídne sondu do hlavy čerstvé teenagerky Riley. V neděli 21. července bude promítat divácky a také kasovně úspěšný snímek V hlavě 2. V animovaném filmu hrají hlavní roli emoce.

Nejbližší program kina Vesmír:
ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY
Sobota 13. 7.  a neděle 21. 7. (20:00)

TEN, CO SLAVÍ KAŽDÝ DEN
Neděle 14. 7. (20:00)

ARISTOKRATKA VE VARU
Úterý 16. 7. (20:00)

ZAHRADNÍKŮV ROK
Čtvrtek 18. 7. a sobota 20. 7. (20:00)

Pro děti:
V HLAVĚ 2
Neděle 21. 7. (17:00)

Nejbližší program letního kina
ZÁPISNÍK ALKOHOLIČKY
Středa 17. 7. (po setmění)

Kamil Vaněk