Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Domov Jeřabina navázal spolupráci s motorkáři

Domov Jeřabina navázal spolupráci s motorkáři

Že lze spojit dva na pohled rozdílné světy, o tom svědčí další výjimečná spolupráce, kterou navázal Domov Jeřabina Pelhřimov. Příspěvková organizace Kraje Vysočina, která poskytuje pobytové a ambulantní sociální služby, táhne za jeden provaz s motorkářským klubem Longboardi Czech Republic.

V rámci navázané spolupráce se již uskutečnila návštěva drsných chlapíků v Denním stacionáři, jenž funguje v sídle Domova Jeřabina Pelhřimov, a kde se poprvé motorkáři setkali s klienty a seznámili se. Společný čas strávili hrami, focením a došlo také na páku. „Motorkáři si nás vybrali s tím, že by rádi byli nápomocni. Zaregistrovali naše aktivity a oslovili naše zařízení,“ popisuje zástupce ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Aleš Urban.

Během první návštěvy nepřijeli s prázdnou. Členové motorkářského klubu přivezli dárky, předali také finanční dar a pozvali klienty na akce, které budou letos pořádat. Půjde o letní grilování, hudební festival a samozřejmě také o spanilé jízdy na motorkách. „Z návštěvy jsme nadšení. Netušili jsme, co přesně můžeme očekávat a vřelé přijetí nás dostalo do kolen. Jsme rádi, že pomůžeme rozšířit aktivity zařízení a některým klientům splnit jejich sny,“ popisuje prezident klubu Petr Studený.

Domov Jeřabina Pelhřimov v uplynulém roce uzavřel memorandum o spolupráci s hokejovým klubem HC Dukla Jihlava, dále rozvíjí přeshraniční spolupráci se zařízeními sociálními péče z Polska, Ukrajiny, Itálie či Slovenska. V loňském roce rovněž otevřel Komunitní centrum s obchůdkem pro dobrou věc, které sídlí na pelhřimovském náměstí. Na jeho provozu se podílí s Charitou Pelhřimov a organizací FOKUS Vysočina.

Zdroj: Domov Jeřabina Pelhřimov