Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Doma se daří. Spartak je zase o krok vepředu

Můj dům, můj hrad. To stále platí v sérii play-down Národní ligy mezi Pelhřimovem a Královým Dvorem. Spartak v sobotu využil výhody domácího prostředí a po vítězství 5:2 se ujal vedení 2:1 na zápasy. „Oproti minulému zápasu jsme výrazně zlepšili obrannou činnost i důraz v soubojích. Na druhou stranu plno šancí zejména ve druhé třetině i přesilovkách zůstalo bez využití nebo dokonce i nějakého nápadu na překonání výborného soupeřova brankáře. I v tom máme ještě rezervy. Co stačilo dnes, to se nám může v dalších zápasech vymstít,“ zůstal s nohama na zemi trenér Pelhřimova Jan Koten.

Jestliže v předešlém zápase Spartaku utekl úvod, tak tentokrát v první třetině zabral. V 5. minutě Zrzavý našel Kuchyňu přihrávkou za obranu a bylo to 1:0. V 15. minutě hosté nastřelili tyč, takže mohl přijít další úder Pelhřimova. Obstaral ho Zrzavý.

Druhá část přinesla šance na obou stranách. Smejkal měl na florbalce třetí gól, jenže netrefil odkrytou branku. Přečíslení dvou na jednoho nevyužili Kutílek s Třískou. Radovali se hosté, přesilovku využil Mašek.

Králův Dvůr pochopitelně ve třetí třetině usiloval o vyrovnání, jenže skóre se dlouho neměnilo. Až v 53. minutě Blažek z otočky vymetl šibenici a zadělal na vítězství Pelhřimova. Šíma sice prakticky vzápětí snížil, ovšem víc už hosté nedokázali. Naopak Zrzavý využil díry v obraně a v 59. minutě upravil na 4:2. Následně ránu do vazu soupeři dal Smejkal.

PELHŘIMOV – KRÁLŮV DVŮR 5:2
Branky: 5. Kuchyňa, 16. a 59. Zrzavý, 53. Blažek, 60. Smejkal - 39. Mašek, 54. Šíma. Rozhodčí: Fuciman a Urbánek. Diváci: 211. Třetiny: 2:0, 0:1, 3:1.