Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Krok od konce sezony. Hokejisté ale stále žijí!

Krok od konce sezony. Hokejisté ale stále žijí!

Někteří už je odepsali. Pelhřimovští hokejisté to ale dokázali. Ve stylu bájného Fénixe povstali z popela a odmítli konec sezony. Po dvou prohrách v semifinále play-off Krajské ligy dokázali porazit Chotěboř. Ve čtvrtek večer vyhráli 4:3 v prodloužení.

„Je to těžké. Pro kluky, i pro mě. Hodně to prožívám,“ oddechoval ještě v pátek ráno trenér týmu Jaroslav Bolf. „Třikrát jsme prohrávali, ale kluci to nezabalili. Byla znát enormní touha po vítězství, navíc tým dobře dodržoval i taktické pokyny,“ doplnil.

Právě touha po vítězství podle kouče Poutníkům až škodí. Přemíra snahy podle jeho názoru stála za kolapsem v prvním utkání série, v němž minulou v sobotu Pelhřimov vedl už 4:0, přesto prohrál 5:6. „Platí to o celé sezoně, že tým až neskutečně chce. A pokud se stane chyba, tak se ji hráči snaží odčinit. Bohužel přemíra snahy občas hraničí s chaosem, který nás v prvním utkání zastihl,“ přiznal Jaroslav Bolf.

Víc než hokejové dovednosti jsou v semifinálové sérii zatím bojovnost a zarputilost. V tom je Chotěboř o krok dál. „Mají obrovskou chuť nás porazit. Bojují, dřou, v pěti chodí dopředu a v pěti se vrací,“ dal kredit soupeři trenér Poutníků. Recept na to je jasný: „Musíme chtít více než soupeř. Musíme se držet taktických pokynů, nezmatkovat a hlavně se připravit, že hokej bude bolet,“ tvrdí.

Další, v pořadí už čtvrtý zápas série, se hraje ve středu v Chotěboři. Pokud se povede Poutníkům uspět, rozhodující utkání by se hrálo v Pelhřimově. „Věřím v to. Za kluky můžu slíbit, že uděláme maximum. Už jen kvůli fanouškům, protože ti jsou úžasní. Neskutečně za námi stojí,“ nemohl si nevšimnout Jaroslav Bolf.

Kamil Vaněk