Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Do Pelhřimova přijede Mikuláš vánočním autobusem

Do Pelhřimova přijede Mikuláš vánočním autobusem

V úterý 5. prosince v 16 hodin dorazí na pelhřimovské Masarykovo náměstí Mikuláš se svými pomocníky. Nepřijde ale po svých, přiveze ho vánoční autobus. Letos poprvé se u příležitosti tradice příchodu sv. Mikuláše spojilo hned několik organizátorů. S Mikulášem a jeho pomocníky se budou moci rodiny setkat na pelhřimovském náměstí od 16 do 19 hodin, a to poblíž pelhřimovského Pekla, které bude již tradičně v tu dobu otevřeno.

Do akce se zapojili nadšenci Petra Získalová a Ondřej Veselý, autor pohádkové knížky Dva oříšky. Ti jezdí na Pelhřimovsku s vánočním autobusem na adventní akce, kam v kostýmech anděla a čerta přiváží dětem pohádkovou atmosféru - vaří čaj v kotlíku, pouští s dětmi skořápkové lodičky a rozdávají omalovánky. A právě do jejich autobusu nasedne Mikuláš z Rodinného centra Pelhřimov a Family Pointu, který celou akci zaštítil.

Setkání s Mikulášem bude mít navíc dobročinný charakter, protože do autobusu budou moci lidé nosit dárky pro rodiny v nouzi v rámci každoroční akce "Krabice od bot", kterou pořádá YMCA Pelhřimov. "Letos se ovšem zatím všechna přání nepodařila naplnit, přičemž poslední možnost tvz. Krabice od bot přinést je právě 5. prosinec. Proto jsme se rozhodli, že tuto záslužnou iniciativu podpoříme a zájemci budou moci ještě 5. prosince nosit dárky pro rodiny v nouzi také přímo do vánočního autobusu na náměstí," zmiňuje Zuzana Havlová Family Pointu Pelhřimov. Aktualizovaný seznam přání najdete na facebookové stránce YMCA Pelhřimov.Více než stovku balíčků pro děti, které Mikuláš v Pelhřimově dětem předá, tradičně připravili z vánočního venkovního stánku "U Stromečku", kde se budou moci účastníci zahřát horkými nápoji. Pro nejmenší děti pořádá Rodinné centrum Pelhřimov a Family Point setkání s Mikulášem a andílkem už v neděli 3. prosince 2023 v rámci Mikulášských dílen v prostorách Family Pointu. Tam se bude tvořit, budou se zdobit perníčky a nejmenší účastníci budou moci plnit úkoly pro malé čertíky.  Nedaleko náměstí si mohou rodiny nejen 5. prosince zajít prohlédnout nazdobený vánoční dvorek organizace Hodina H, kam děti nosí svá přání Ježíškovi do vánoční schránky.

Zuzana Havlová, Family Point Pelhřimov