Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Dnes zahájí sezonu kuželkáři, zítra basketbalisté

Dnes zahájí sezonu kuželkáři, zítra basketbalisté

Fotbalové soutěže jsou v plném proudu, na počátku je sezona halových sportů, hokejisté finišují v přípravě na nový ročník v Krajské lize. Kdo chce vidět sportovní zápolení v podání pelhřimovských barev, určitě si o tomto víkendu vybere.

Dnes k přípravnému zápasu nastoupí Lední Medvědi. V 18.30 na zimním stadionu u říčky Bělé přivítají hokejisty Telče. Pelhřimov v přípravném bloku sehrál zatím dvě utkání. V premiéře podlehl Jindřichovu Hradci v prodloužení, další duel se stejným soupeřem vyhrál 5:3.

Kuželkáři Spartaku vstoupí do divizních bojů zápasem v Jindřichově Hradci. Kdo na stařičké saduritové dvoudráze vedle pekárny někdy hrál, ví, že je pro hosty těžko čitelná a šance na bodový zisk jsou mizivé. Spartak, který rozhodně nebude patřit k otloukánkům v soutěži, dnes může jen překvapit.

V sobotu a v neděli se naplno roztočí kolotoč soutěží v basketbalu. Milovníci bojů pod vysokými koši mohou vyrazit na ligový zápas hned čtyřikrát. Ve druhé lize se dvakrát svým fanouškům představí ženy a stejnou porci zápasů odehrají i muži. Ty letos povede mladý trenér Daniel Plášil. „S jistotou mohu říci, že budeme mít jeden z nejmladších týmů celé soutěže, ale o to více se chceme prezentovat rychlým a agresivním basketbalem. Ambice pro tuto sezonu jsou jasné - chceme se zlepšovat každým zápasem a přinést do pelhřimovské haly basketbal, který bude bavit nás i naše fanoušky,“ plánuje.

 Na dvě porážky v průběhu jednoho týdne budou chtít zapomenout florbalisté Spartaku. Ti nejprve v neděli v rámci Národní ligy prohráli 7:4 v Králově Dvoře a stejným poměrem padli i ve středu v Náchodě, což znamenalo vyřazení ve 4. kole Poháru Českého florbalu. V sobotu do tělocvičny ZŠ Osvobození dorazí Písek. Soupeř je to hratelný, sezonu zahájil prohrou 8:2 doma s Panthers Praha.

 Fotbalistům se po nepříjemné prohře s poslední Břeclaví nabízí šance na reparát. Maraton to ale bude mít těžké, v neděli hraje ve Ždírci nad Doubravou. Domácí platí za favorita zápasu. V šesti letošních utkáních získali sedm bodů.

 Sportovní program

Pátek:
Hokej
- příprava: Pelhřimov – J. Hradec (18.30). Kuželky - divize: J. Hradec – Pelhřimov (17.30).

Sobota
Basketbal
– 2. liga žen: BK Sojky Pelhřimov – ŠKO-ENERGO MB (15.15), 2. liga mužů: BK Sojky Pelhřimov – Písek B (17.30).

Neděle
Basketbal
– 2. liga žen: BK Sojky Pelhřimov – Trutnov B (11.00), 2. liga mužů: BK Sojky Pelhřimov – Příbram (13.00). Fotbal – divize: Ždírec nad Doubravou – FK Maraton Pelhřimov (15.30).