Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 17°C -

Pelhřimov

Divoký západ již podruhé. Rieger zkouší klasiku

Divoký západ již podruhé. Rieger zkouší klasiku

Spolek divadelních ochotníků Rieger si v letošní sezóně připravil představení, které se na prknech pelhřimovského divadla objevilo již před třiceti lety. „Letos slavíme výročí sto let od narození režiséra Oldřicha Lipského a jeho syn nás kontaktoval, jestli bychom se nezúčastnili oslav, které k tomuto výročí budou. Nám se ten nápad líbil a tak jsme zařadili Limonádového Joa,” vysvětlila režisérka Marie Steinhauserová. Tato inscenace se stala nestárnoucí českou klasikou po jeho zfilmování v roce 1964, kdy na režisérské křeslo usedl právě Oldřich Lipský.

V divadelní sezoně 1993 - 1994 Rieger hrou Limonádový Joe oslavil sto let od svého založení. Tehdy ztvárnil Zdeněk Martínek roli Horáce Badmana alias Hogafoga. Letos si svoji roli po třiceti letech zopakuje. „Horác je moje nejoblíbenější herecká role, proto jsem rád, že si ho můžu zahrát znovu,“ svěřil se herec a dodal: „Vím, že ho hraju jinak, než před lety. Se všemi zkušenostmi do toho dokáže dát člověk úplně jiný rozměr.”

Představení doplní tanečníci z klubu DanceArt a mezi herci divadelního spolku se objeví i několik nových tváří. Jednou z nich je představitelka role Winnifred. „Mou postavu mám moc ráda, je srdcem hodně zamilovaná, taková trochu naivní a věří v dobro lidí, což se mi na ní nejvíc líbí,“ svěřila se nová posila spolku Zuzana Kubísková, která se na divadelních prknech ocitne úplně poprvé. „Ze začátku jsem byla hodně nervózní, ale čím víc zkoušek je, tím se to zlepšuje. Nejvíc mě na tom baví ty lidi tady. Vzali mě mezi sebe a o přestávkách mě zasvěcují do toho, co všechno už tady prožili,” dodává. 

Iva Pacnerová

Limonádový Joe


Představení: pondělí 4. března (premiéra), pátek 8. března, úterý 12. března, pátek 15. března, sobota 16. března, středa 20. března, pátek 22. března, sobota 23. března, úterý 26. března, čtvrtek 28. března. Začátky všech představení v Divadle Lubomíra Lipského jsou v 19 hodin.
Režie: Marie Steinhauserová. Hrají: Štěpán Lacina, Zdeněk Martínek, Zuzana Kubísková, Aleš Zíka, Miroslava Martínková, Pavel Hodulík a další. Tančí: členové DanceArt Pelhřimov.
Vstupenky lze zakoupit v TIC na Masarykově náměstí nebo na www.kulturape.cz.