Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - zataženo

Divizní fotbalisté zabrali. Odvezli body z Tasovic

Už je veseleji. Fotbalisté Maratonu dokázali vyhrát 2:0 v Tasovicích a v divizní tabulce se posunuli na jedenáctou příčku. Na oba góly se čekalo do druhého poločasu, v něm pelhřimovský tábor rozjásali Smejkal a Rajtmajer. "Předvedli jsme poctivý a týmový výkon, který byl zaslouženě korunován třemi body," byl tentokrát při hodnocení zápasu stručný trenér Richard Zeman.

Před utkáním byl favoritem tým Tasovic, který prohru kousal přece jen těžko. "Při vší úctě k soupeři jsme měli dnes vyhrát. Podali jsme nejhorší výkon tohoto ročníku. I tak jsme měli tři brankové příležitosti, ale nebyli jsme schopni udělat maximum, abychom z nich zakončili. Přísnější měřítko snesou jen dva hráči. Jinak jsme působili vystrašeně, hráli jsme pomalu, bez bojovnosti a pohybu. Po druhé inkasované brance to byla od nás jen křeč," uvedl na webových stránkách klubu trenér Milan Volf.

TASOVICE - PELHŘIMOV 0:2
V úvodních minutách utkání se oba týmy oťukávaly. Vyložených brankových příležitostí bylo poskrovnu. Do druhého poločasu nastoupili hosté s jednou změnou v sestavě, když Fikara nahradil Zacha. První branku Pelhřimovští vstřelili v 56. minutě, po centru se trefil Smejkal. Nutno říci, že této situaci předcházelo gesto fair play ze strany domácích, kteří přiznali teč při odkopu míče do zázemí a aut tak vhazovali Pelhřimovští. V 73. minutě navýšili hosté vedení zásluhou čerstvé posily Rajtmajera. Do konce utkání si za pomoci poctivého bránění hosté již dvoubrankové vedení pohlídali a odvezli si velmi cenné tři body.

Branky: 56. Smejkal, 73. Rajtmajer. Rozhodčí: Půček. Diváci: 225. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Pech - Homolka, Šimon, Rajtmajer, Vacek - Niederle (84. Hotovec), Smejkal, Poul - Fikar (46. Zacha), Fialka (72. Adam), Morava (90. Vopálenský).