Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Divizi odstartuje derby. Bude mít charitativní podtext

Divizi odstartuje derby. Bude mít charitativní podtext

Fotbalisté Maratonu si po šestileté pauze opět zahrají o divizní body. Premiéra nové sezony ani nemohla být atraktivnější. V neděli od 17 hodin se na stadionu v Nádražní ulici představí Humpolec. Soupeř je sice geograficky blízko, ale v republikové soutěži rozhodně není tradiční. Pelhřimov si s Humpolcem o divizní body naposledy zahrál před dlouhými 53 roky!

Generálky v podobě předkola MOL Cupu ani jednomu ze soků nevyšly. Humpolec nestačil na Ždár nad Sázavou, Pelhřimov navzdory poměrně kvalitnímu výkonu v poli prohrál s Havlíčkovým Brodem. "Postoupil šťastnější tým. My jsme neproměnili své příležitosti a inkasovali poměrně laciné góly. Na výkonu z první půle se dá stavět, ale musíme vychytat nedorazy při dohrávání gólových situací a být důraznější v osobních soubojích," glosoval duel trenér Maratonu Richard Zeman.

Ten věří, že jeho tým bude v divizní soutěži konkurenceschopný. "Chceme se v divizi zabydlet. Nechceme hrát někde na chvostu tabulky s tím, že vyhrajeme jen jednou za delší čas. Je nám jasné, že nebudeme vítězit tolik jako v přeboru, ale nechtěli bychom propadnout. Hlavně v domácích zápasech bychom také chtěli potěšit diváky," naplánoval.

Divizní derby bude mít i charitativní podtext. Fotbaloví fanoušci dostanou příležitost podpořit děti v pelhřimovské nemocnici. Během zápasu se pro ně budou vybírat plyšáci a další hračky. Každý může přispět.