Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 17°C - polojasno

Divákům jsme připravili drama, ví trenér florbalistů Jan Koten

Také druhé domácí utkání v rámci Národní ligy florbalisté pelhřimovského Spartaku zvládli za tři body. Duel s Jaroměří ale zbytečně zdramatizovali, když takřka prohospodařili tříbrankové vedení, které měli ještě v závěru druhé třetiny. "Divákům jsme připravili drama. Ve druhé třetině se nám podařilo dát důležité góly, ovšem herní výpadek v jejím závěru připravil pro tu závěrečnou zbytečné komplikace," musel přiznat trenér Pelhřimova Jan Koten. Důvod byl více než patrný: "Neproměnili celou řadu vyložených šancí a hodně jsme jich zazdili nesmyslným vymýšlením přihrávek," doplnil kouč. Spartaku po čtyřech odehraných kolech patří ve dvanáctičlenné tabulce osmá příčka.

PELHŘIMOV - JAROMĚŘ 5:4
Na první změnu skóre se čekalo do 18. minuty. Radost z ní měli hráči Pelhřimova, které dostal do vedení přízemní střelou Kocián. Ve druhé třetině měli dlouho navrch domácí. Těm se začalo dařit střelecky, do 25. minuty vytáhli skóre na 3:0 Knězů a Mozr. Pak sice v přesilovce korigoval Černý, ale Spartak nalezl rychlou odpověď. Na 4:1 za necelé dvě minuty upravil Knězů.

Konec druhé třetiny ovšem dostal hosty zpět do hry. Slepené góly Kubece a Krigovského posunuly skóre na 4:3, naštěstí Fučík brankou do šatny nadstavil opět dvougólový rozdíl. Drama ale neodvrátil. Jaroměř ve 47. minutě zásluhou Lhotského snížila na 5:4 a Pelhřimov se musel o zisk tří bodů strachovat. A strachoval se do samého konce. Hosté v posledních minutách vyvinuli velký tlak, naštěstí Domkář v brance Spartaku už nekapituloval.

Branky: 18. Kocián, 24. a 32. Knězů, 25. Mozr, 32. Knězů, 40. Fučík - 30. Černý, 39. Kubec, 39. Krigovský, 48. Lhotský. Rozhodčí: Chuděj a Trejbal. Vyloučení: 2:1 - využití: 0:1. Diváci136. Třetiny: 1:0, 4:3, 0:1.