Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Diabetici vyrazili na rekondičně edukační pobyt do Vlachovic

Diabetici vyrazili na rekondičně edukační pobyt do Vlachovic

Svaz diabetiků ČR - pobočný spolek Pelhřimov uspořádal  už tradiční týdenní rekondičně edukační pobyt diabetiků. Uskutečnil se v hotelu Pavla ve Vlachovicích u Nového Města na Moravě. Přivítala nás překrásná krajina, hotel s perfektním ubytováním, milým personálem a velmi chutnou stravou přizpůsobenou diabetické dietě. K dispozici jsme měli i venkovní bazén, který jsme v hojné míře využívali.

Bylo nás 38 členů, z toho 24 diabetiků. Všichni se pochopitelně řídili daným denním režimem. V něm byla zahrnuta aplikace léků a inzulinu, měření hladiny cukru v krvi, stravování, cvičení, edukace a v odpoledních hodinách vycházky a výlety. Opět jsme si protáhli tělo, nacvičovali správné dýchání při cvičení i vycházkách. Hodně pozornosti jsme věnovali diabetické noze, zopakovali si potřebné znalosti o diabetu, zdravém životním stylu i superpotravinách.

Velké poděkování patří všem, kteří mi pomáhali při realizaci pobytu. Byla to hlavně zdravotní sestra Eva Zavadilová, doktorka Radka Paušová, která s námi, k naší velké lítosti, letos nemohla být, ale pomohla nám s přípravou rekondice po zdravotní stránce. Dále Vladislav Macháček, jenž nám připravoval úžasné výlety a vycházky, hospodářka Věra Marešová starající se o finance, Jiří Kopkan, který toho o diabetu hodně ví. Nesmím zapomenout na „ plavčíka“ Josefa Jůna, ten se staral o bezpečnost u bazénu.

Veliké a upřímné poděkování poděkování náleží Spojeným Kartáčovnám a.s. Pelhřimov, protože je to náš jediný a věrný sponzor. Domů jsme se vrátili dobře naladění, což je vidět i na fotografii, rozhýbaní a s poznáním, že pohyb je v našem životě velmi důležitý.

Eva Kopkanová, vedoucí pobytu