Dnes je 25.02.2024

Svátek má Liliana

ikonka pocasi 6°C - zataženo

Pelhřimov

Deváťáci ZŠ Komenského hostili přátele z Německa

Deváťáci ZŠ Komenského hostili přátele z Německa

Za námi deváťáky ze ZŠ Komenského 1465 přijeli přátelé z Německa. My jsme u nich strávili v září loňského roku nezapomenutelných deset dní v rámci výměnného pobytu. Čekali jsme na ně i s našimi transparenty u školy 
a přivítali je s otevřenou náručí.

Druhý den ráno se uskutečnilo oficiální uvítání německých žáků a učitelů v naší škole. Byla pro ně připravena prezentace o našem městě a vystoupení školního hudebního sboru. Poté jsme se rozdělili do několika skupin a společně jsme sportovali, vařili, kreslili na trička a programovali v počítačové učebně. Po čase stráveném ve škole jsme se šli odreagovat a pobavit na minigolf, plážový volejbal a bowling. Podívali jsme se také do Prahy. Navštívili jsme Petřín a projeli se lodí po Vltavě. Nechyběla ani návštěva pelhřimovského Muzea rekordů a kuriozit a poté odjezd do Jihlavy. Zaplavali jsme si ve Vodním ráji a pomazlili se se zvířátky v ZOO, která nadchla nejen žáky, ale i učitele.

Ve volném čase jsme našim německým kamarádům ukázali krásy Pelhřimova. O víkendu jsme se o naši návštěvu museli postarat jen v rámci rodin. Naplánovali jsme si pestrý program jako například grilování, prohlídku Křemešníku, výlet do Jindřichova Hradce, hasičskou soutěž v Libkově Vodě, autokros v Humpolci a fotbalový zápas Sparty v Praze. Byl to prostě týden plný zážitků. Komunikovat jsme museli celou dobu v němčině nebo angličtině. Po týdnu nastalo smutné loučení. Doufáme, že se naše cesty opět někdy spojí.

Všem, kdo se podíleli na přípravě výměnného pobytu, za tuto akci moc děkujeme, zvláště učitelům a rodičům, kteří se o německé hosty doma postarali.

Za ZŠ Komenského 1465 žákyně 9. B