Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Deváťáci ze ZŠ Komenského byli na výměnném pobytu v Německu

Deváťáci ze ZŠ Komenského byli na výměnném pobytu v Německu

Ve dnech 11. až 19. září jsme se my žáci 9. ročníku ZŠ Komenského 1465 zúčastnili již 21. výměnného pobytu se žáky z kirchhellenské Sekundarschule v Severním Porýní - Vestfálsku. Do Německa zavítal i David, teta jeho tatínka stála u zrodu česko-německé spolupráce.

Po náročném dni stráveném v autobuse jsme večer dorazili do Kirchhellenu, kde nás vřele přivítali naši němečtí přátelé.

Další den se náš program parádně rozjel. Seznámili jsme se s prostředím školy, přivítal nás starosta na místní radnici a ten samý den jsme vyrazili na rozhlednu Tetraeder, kde bylo krásně vidět celé město jako na dlani. Další dny pobytu jsme měli možnost naštívit například lanové centrum Kletterwald Haltern, v sousedním městě Oberhausen Gasometer, ve kterém se nachází výstava fotografií o životním prostředí společně s fascinujícím 3D modelem zeměkoule. Ovšem to nejlepší nás čekalo v pátek a v sobotu. Zábavní Movie park se spoustou adrenalinových atrakcí, výlet do Amsterdamu a k Severnímu moři do města Zandvoort, kde se mimo jiné konají každý rok závody formule 1. Neděli jsme strávili se svými německými rodinami, někteří z nás si zahráli tenis, jiní se projeli v motokárách nebo navštívili podmořský svět.

Pobyt v Německu nám dal jedinečnou příležitost zdokonalit se v cizích jazycích a přinesl nové zkušenosti. Odvezli jsme si domů i skvělé zážitky, na které jen tak nezapomeneme, a budeme se opět těšit, že se s našimi německými přáteli zase setkáme v dubnu zde v Pelhřimově.

Chtěli bychom poděkovat našim hostitelským rodinám a všem vyučujícím, kteří tento pobyt zorganizovali a nám tak pomohli objevovat nové kraje a navázat nová přátelství.

Za žáky 9. ročníku ZŠ Komenského Vendy Jílková