Dnes je 25.02.2024

Svátek má Liliana

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Pelhřimov

Dětský den pro IZS přinesl spoustu radosti

Dětský den pro IZS přinesl spoustu radosti

Zábavný, plný her, soutěží a aktivit, které dětem přinesly radost, ale i příležitost k rozvoji. Přesně tak vypadal Dětský den pro IZS, který už podruhé uspořádala Nemocnice Pelhřimov. Odpoledne plné zábavy a her si v sobotu 13. května v areálu nemocnice nenechalo ujít na pět set dětí a jejich rodičů či prarodičů, kteří jsou zaměstnanci integrovaného záchranného systému. 
Na čtrnácti přitažlivých a zároveň vzdělávacích stanovištích byla pro děti připravena řada úkolů se zdravotnickou tématikou. „Děti měly například ukázat, jak by aplikovaly obvazy nebo jak by obnovily krevní oběh a dýchání u osoby s náhlou zástavou srdeční činnosti nebo zástavou dechu. Na dalších stanovištích na ně čekalo poznávání a skládání rentgenových snímků, pohybové aktivity, poznávání rostlin, edukace v rámci pitného režimu nebo simulace pohybu krvinky v cévách,“ přiblížila mluvčí nemocnice Alexandra Knapová. 
Nedílnou součástí dětského dne se staly stánky Všeobecné zdravotní pojišťovny a BESIPu, dále prezentace složek integrovaného záchranného systému. Zájemci se tak mohli seznámit s prací zdravotnické záchranné služby, kdy jim personál ukazoval, jak fungují a jakým způsobem se starají o pacienty s akutními problémy. Policisté přítomným prezentovali měření rychlosti pomocí radaru, které může probíhat z různých pozic a v různých situacích. Přítomné děti mohly díky radaru zjistit, jakou rychlostí běží. Velkým zážitkem pro malé účastníky bylo posezení v hasičském vozidle, které zasahuje v případě požáru, havárie nebo jiném mimořádném stavu.