Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Dětské oddělení nemocnice nově vede Karel Medek

Dětské oddělení nemocnice nově vede Karel Medek

S účinností od 1. února došlo ke změně ve vedení primariátu Dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov. Po primáři Stanislavu Houšťkovi (v galerii dole) vedení převzal jeho dosavadní zástupce MUDr. Bc. Karel Medek (snímek nahoře)

MUDr. Stanislav Houštěk odešel z čela primariátu po devatenácti letech na vlastní žádost. Nadále bude pracovat na oddělení a v ambulanci praktického lékaře pro děti a dorost. Během své kariéry zavedl a rozvíjel ultrazvukové vyšetření pro dětské pacienty v celém regionu. Kladl důraz na prevenci a komplexní léčebnou péči s ohledem na individuální potřeby dětí. Pod jeho vedením získalo oddělení prestižní ocenění Světové zdravotnické organizace UNICEF - Baby Fiendly Hospital Iniciative (Nemocnice přátelská k dětem). Mezi jeho další úspěchy patří design nového dětského oddělení v Pavilonu péče o rodinu a otevření nové Ambulance praktického lékaře pro děti a dorost v Nemocnici Pelhřimov. Nově je držitelem Ceny města Pelhřimova za rok 2024 za mimořádné zásluhy o rozvoj města. 

Vedení pelhřimovské nemocnice děkuje MUDr. Stanislavu Houšťkovi za jeho práci a novému primáři, MUDr. Bc. Karlu Medkovi, přeje mnoho úspěchů v nové pozici a věří, že díky jeho odbornosti a bohatým zkušenostem se bude oddělení i nadále úspěšně rozvíjet. 

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov