Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Dětské hřiště u ZŠ Krásovy domky prošlo rekonstrukcí

Dětské hřiště u ZŠ Krásovy domky prošlo rekonstrukcí

Dětské hřiště u základní školy Krásovy domky, které je určeno pro děti od 3 do 14 let prošlo úspěšnou rekonstrukcí a je částečně otevřeno. Uzavřeny jsou pouze prvky s travnatou dopadovou plochou, a to z důvodu vzejití zaseté trávy. Hřiště bylo vybudováno v krátkém čase dvou měsíců. „Prvky jsou montované a jsou vyrobeny z hliníku a plastu z důvodu opravitelnosti. Jedná se o odolné materiály, které byly zvoleny z důvodu vzrůstajícího vandalismu na dětských hřištích,“ uvedl Vojtěch Adamovský, vedoucí staveb a investic technických služeb.

„Dopadové plochy jsou z pryžových dlaždic ohraničených obrubou. Nacházejí se zde klasické prolézačky, kolotoč a houpačky. Nechybí ani balanční a silové prvky, které pomáhají ke zlepšení fyzické zdatnosti,“ doplnil. Dále uvedl, že cena hřiště vyšla na dva miliony korun.

Technické služby se však od vybudování hřiště potýkají s neohleduplností některých obyvatel, hlavně se jedná o ničení zábran, které mají ochránit trávník do jeho vzejití. Na hřišti a v jeho okolí se také nachází velké množství odpadků a psích exkrementů.  Žádáme proto spoluobčany, aby si po sobě uklízeli odpadky a ti kteří vlastní psa, aby jej venčili v místech mimo hřiště a poctivě sbírali exkrementy. Všem lidem, kteří berou ohled na své okolí, děkujeme.

Zdroj: MěÚ Pelhřimov