Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Děti v mateřských školách dostaly nové reflexní vesty

Děti v mateřských školách dostaly nové reflexní vesty

Děti v pelhřimovských mateřských školách dostaly od města nové reflexní vesty. Ve čtvrtek 8. února v mateřince Pražská vestičky osobně předal starosta města Pelhřimov Ladislav Med.

„Reflexní vestičky jsou pro vycházky dětí nezbytné, jelikož zvyšují jejich viditelnost během doby strávené venku. Jsme moc rádi, že jsme mohli dětem dopřát vestičky s logem projektu participativního rozpočtu Společnou cestou, které vyjadřuje symboliku společné práce napříč všemi generacemi města Pelhřimov. Společně tedy v tomto případě vysíláme signál pro odpovědnost a bezpečnost v Pelhřimově,“ uvedl starosta. „Děti třeba vesty ocení nejen jako bezpečnostní opatření, ale také jako osobní doplněk a užijí si jejich nošení hlavně v temnějších měsících roku,“ doplnil starosta.

Pozitivní reakce na reflexní vestičky byly ve všech školkách nejen u dětí, ale i u učitelek. Děti s radostí ve vestičkách pózovaly a také věděly, že je nosí, aby je nepřehlédla auta. „Bezpečnost našich dětí je prioritou. Reflexní vesty využíváme při všech venkovních aktivitách. Nové vestičky jsou nejen hezké, ale i skvělé z hlediska velikosti, jelikož jdou bez problémů navléknout na zimní oblečení,“ uvedla ředitelka mateřské školy Pražská Věra Harudová. „Spojením funkčnosti a hezkého designu pomohlo město zajistit to, aby děti nosily své viditelné vesty, a byly tak chráněny tím nejlepším možným způsobem,“ doplnila ředitelka.

Radnice rozdala dětem na všechna pracoviště mateřských škol v Pelhřimově celkem 535 reflexních vest.               

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov