Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - oblačno

Pelhřimov

Děti si prohlédly radnici, přinesly milý dárek

Děti si prohlédly radnici, přinesly milý dárek

Děti ze Základní školy Komenského 1326 Pelhřimov si ve čtvrtek 27. dubna prohlédly prostory radnice na Masarykově náměstí. Budovou je provedl místostarosta Karel Kratochvíl. „Před časem přišel pan místostarosta k nám do školy na návštěvu a při té příležitosti jsme se dohodli, že si návštěvu oplatíme,“ vysvětlila ředitelka školy Ivana Daňhelová, kdy se nápad na netradiční exkurzi zrodil.

S dětmi ze speciální školy se pozdravili i starosta Ladislav Med a místostarosta Zdeněk Jaroš. Prohlídka radnice začala ve vestibulu, pokračovala na dvoře a následně ve vnitřních prostorách budovy. Tam děti nahlédly do prostor pro jednání, zdržely se u obrazů bývalých starostů či v místnosti, která je vyhrazena pro svatební obřady. „Myslím si, že má smysl ukazovat radnici. Zejména děti neví, jak to tady vypadá. Jsem pro to, aby se úřady více otevíraly veřejnosti,“ sdělil Karel Kratochvíl.

Ten označil setkání s dětmi za milé. „Těšilo mě, že děti poslouchaly, že je to zajímalo. Pro mě to byla neuvěřitelná vzpruha,“ vyznal se. Výklad o fungování i historii radnice si ředitelka školy Ivana Daňhelová pochvalovala. „Bylo to bezvadné. Pan Kratochvíl umí poutavě vyprávět. Myslím, že děti odchází spokojené,“ svěřila se na konci exkurze.
Pelhřimovský místostarosta byl zaskočen neotřelým darem. Od žákyně Moniky Pášové dostal svou podobiznu. „Paní učitelka mi dala fotografii, podle které jsem kreslila. Portrét jsem udělala obyčejnou tužkou, potom mi pomohla s obtažením fixou. Dokreslila detaily,“ vyprávěla. „Dárek, který jsem dostal, mě překvapil a velmi potěšil. Moc za něj děkuji,“ pronesl Karel Kratochvíl.