Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Děti se nudit nemusí. DDM nabízí celou řadu kroužků

Děti se nudit nemusí. DDM nabízí celou řadu kroužků

Nový školní rok už pomalu klepe na dveře a s jeho začátkem vzroste zájem o volnočasové aktivity dětí. Velkou popularitu mají kroužky, DDM Pelhřimov jich nabízí  celou řadu. Zde je výběr některých z nich. Není-li uvedeno jinak, uzávěrky přihlášek do kroužků jsou 22. října. Kompletní přehled nabízených kroužků naleznete na www.ddmpelhrimov.cz

AEROBIC MINI
Děti se formou her učí základní aerobikové prvky, učí se vnímat hudbu a sladit pohyb s hudbou. Cvičením se u nich rozvíjí pohybová orientace, smysl pro rytmus. Součástí kroužku je vystupování na veřejnosti. Určeno pro děti od pěti do sedmi let. 

AIRSOFT
Akční kroužek pro děti od 9 do 17 let, které se naučí základům airsoftu, prohloubí schopnost týmové spolupráce, naučí se bezpečnou práci se zbraní a její údržbu, osvojí si orientaci v terénu, základy maskování a první pomoci. Přihlašování bude ukončeno 15. září.

ATELIÉR STUDIJNÍ KRESBY
Pro kluky a holky od 12 do 15 let, kteří mají zájem naučit se kreslit - přírodniny, krajinu, lidskou postavu, portrét. Výborná průprava pro další studium v oboru.

ATELIÉR ŠITÍ - JEHLIČKA
Přijď si ušít a třeba i originálně nazdobit tašku nebo kabelku, ušít si vlastní model, polštář, nebo vyrobit doplňky a dárečky k různým příležitostem. Dívky se naučí základy šití na šicím stroji, ruční šití, jednoduché módní střihy, batikování, malování na textil, zdobení kamínky a flitry. Určeno dívkám od 2. do 9. třídy ZŠ.

BAREVNÝ SVĚT - VÝTVARNÝ KROUŽEK
V rámci výtvarné dílny se děti pátých až devátých tříd seznámí s různými možnostmi výtvarného a tvůrčího způsobu sebevyjádření. 

CVIČENÍ RODIČŮ S DĚTMI
Pro děti od 2 do 4 let. Podpora pohybového rozvoje dítěte, kolektivní hry, velké množství vhodných pomůcek a nářadí, rozvoj řeči, motivačně laděné hodiny. Cvičení se koná v tělocvičně na ZŠ Na Pražské.

DÍLNIČKA PRO NEJMENŠÍ
Pro děti do pěti let, které vydrží v klubovně i bez maminky. Očekávat můžete například malování, lepení, stříhání, obkreslování, razítkování, modelování a další... Děti si užijí i prstové barvičky.

HOROLEZECKÝ KROUŽEK
Hlavní náplní kroužku pro žáky druhého stupně ZŠ a středoškoláky je výuka základů lezení, která obsahuje nejen lezecké techniky a samotné lezení, ale také jistící techniky a práci s lanem a lezeckým materiálem. Kroužek se převážně koná v tělocvičně na lezecké a boulder stěně.

JUDO
Přípravka, chvaty, pády, držení, sebeobrana, soutěže, možnost letního soustředění. Trénink se koná dvakrát týdně v tělocvičně ZŠ na Pražské.

KOŇSKÝ KROUŽEK
Kroužek pro děti od 6 do 12 let, které se nebojí zvířat. Děti se naučí pečovat o koně, správně komunikovat s koněm, teorii kolem koní, samostatně připravit koně k jízdě, základy jízdy a práce s koněm, ovládat koně v kroku.

MODELÁŘSTVÍ
Pro kluky a holky od 3. tříd ZŠ. Kroužek nabízí odborné vedení, konzultace, stavby plastikových modelů.

NERFOVÉ
Kroužek pro aktivní kluky a holky, kteří chtějí běhat v tělocvičně mezi překážkami. 

PŘÍRODOVĚDA V PRAXI
Kroužek pro žáky 6.-9. tříd ZŠ a víceletých gymnázií. Vše o přírodě, teorie a praxe, práce s mikroskopem, laboratorní práce i výzkum v terénu.

STREETDANCE
Kroužek pro kluky a holky od 10 do 17 let. Budete rozvíjet své taneční a pohybové dovednosti, vyzkoušíte nové taneční kroky a styly. Účastníte se tanečních přehlídek.

TVOŘÍLEK
Kroužek je určen pro děti ve věku od pěti do sedmi let, které si rády vyrábí a kreslí. Na kroužku si vyzkouší nejrůznější techniky, materiály a zároveň si procvičí manuální zručnost a estetické cítění a jemnou motoriku.