Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Rodiče vysadili dětem stromky u nové cyklostezky

Rodiče vysadili dětem stromky u nové cyklostezky

Už po dvaadvacáté se v Pelhřimově uskutečnila oslava Dne dřeva a stromů, při které rodiče vysadili svým dětem, které se narodily od 1. října 2022 do 30. září 2023, vlastní stromky. Tradiční akt, který se se uskutečnil 18. října podél nově vybudované cyklostezky Pelhřimov – Pavlov, se nesl znamení krásného počasí a výborné nálady. Letos se v Pelhřimově dočkalo svého stromu 45 dětí. Z toho je 24 chlapců a 21 dívek.

V úvodu přivítal rodiče, děti a všechny účastníky akce starosta města Ladislav Med. Ten krátce připomněl historii oslavy Dne dřeva a stromů ve světě i v Pelhřimově, kde se za dobu trvání této tradice vysadilo už kolem 1200 stromků v různých alejích ve městě i jeho okolí. „Tato akce je velice důležitá pro životní prostředí a zároveň je to krásný zážitek na celý život pro nás všechny. Myslím si, že to bude mít zajisté pozitivní vliv i na výchovu dětí k laskavému vnímání přírody. Přeji vám, ať se daří nejen vaší ratolesti, ale i stromečku, který jste si zde mohli vysadit,“ uvedl mimo jiné starosta Ladislav Med.

Pak už se rodiče společně se svými dětmi pustili do samotného sázení připravených stromků, přičemž si mohli vybrat z javorů, olší, dubů, třešní, jabloní a švestek. Přitom obdrželi od starosty Ladislava Meda blahopřání, pamětní list, cedulku se jménem dítěte a drobné dárky. Vše probíhalo v příjemné atmosféře a dospělí i děti si sázení užívali.

Sázení stromků pro nové občánky tradičně organizuje Město Pelhřimov a odbor životního prostředí městského úřadu, náklady na výsadbu i zakoupení stromů hradilo Město Pelhřimov. Poděkování patří Zdravému městu Pelhřimov, Technickým službám města Pelhřimova za přípravu výsadby a SPŠ a SOU Pelhřimov, která zhotovila pro účastníky sázení tabulky se jmény dětí.

V minulých letech vznikly nové aleje například podél cesty od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu, po levé straně od silnice vedoucí ze Skrýšova na Křemešník, na začátku polní cesty do Dubovic od silnice Pelhřimov – Vlásenice, na cestě k Peklu a Hodějovicím, za hřbitovem, na obchvatu za Agrostrojem, U Rendlíku a v dalších lokalitách.

Zdroj: MěÚ Pelhřimov