Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 17°C - oblačno

Pelhřimov

Dětem déšť nevadil, i tak oslavily svůj den

Dětem déšť nevadil, i tak oslavily svůj den

I přes nepřízeň počasí zaplnily děti v pátek 31. května okolí a vnitřní prostory kulturního domu Máj. Užily si oslavy Dne dětí. Celým odpolednem doprovázela hudební i taneční vystoupení Základní umělecké školy Pelhřimov, DanceArt a DDM Pelhřimov. Děti si vyzkoušely i nafukovací skákací atrakce, lezeckou stěnu, výtvarné dílny, fotbal, florbal, házení míče do sítě a mnoho dalšího. 

Nepříznivá předpověď počasí postavila organizátory akce před složité rozhodování. „Museli jsme se rozhodnout, jak a zda se vůbec bude Den dětí konat. Atrakce zůstaly víceméně stejné, jediná změna byla, že se přesunuly z Kalvárie ke kulturnímu domu,“ vysvětlila Vlasta Vlčková z Kulturních zařízení města Pelhřimova a dodala: „Lidí přišlo o něco méně než obvykle, ale i tak jich bylo více, než jsme čekali. Jsme moc vděční všem spolkům a organizacím, kteří nám pomohly zajistit program, i když se musely přizpůsobovat změnám kvůli počasí.“

I v omezeném programu si každý malý zájemce dokázal najít to své. Potvrdila to i osmiletá Míša: „Nejlepší byly skákací atrakce a cukrová vata. Ještě chci jít vyzkoušet lezeckou stěnu,“ zmínila se. Program tradiční akce letos nabídl hned několik novinek. Patřily mezi ně řetízkový kolotoč nebo airbrush tetování.

Iva Pacnerová