Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Deskové hry do knihovny pomáhají vybírat děti

Deskové hry do knihovny pomáhají vybírat děti

Ve středu 4. října se v rámci Týdne knihoven uskutečnila v hudebním oddělení Městské knihovny Pelhřimov prezentace nových her vydavatelství Piatnik. Právě z tohoto vydavatelství knihovna pravidelně doplňuje svůj herní fond, do rozhodnutí o nákupu zapojila z části děti.

Prezentace her v odpoledních hodinách se mohli zúčastnit rodiče s dětmi – tedy široká veřejnost. První blok byl ale vyhrazen žákům pelhřimovské ZŠ Komenského 1326. „Se školou máme dlouhodobě skvělou spolupráci. Děti s učiteli pravidelně chodí na naše programy a my je naopak často na ně zveme,“ sdělil Václav Bendl z hudebního oddělení knihovny.

Podle jeho slov žáci základní školy obstarali velmi cennou zpětnou vazbu. „Zajímalo nás, jaké hry je osloví, jejich reakce. Naším cílem je nakupovat hry, které děti baví a které si zahrají rády. Tato zpětná vazba je pro nás velmi důležitá, pomůže nám rozumným způsobem vynaložit finanční prostředky,“ vysvětlil Václav Bendl. Podle jeho slov z reakcí dětí neprofitovala jen knihovna. „Informace byly cenné i pro pracovníka vydavatelství Piatnik. Také on s nimi chce a bude pracovat,“ uvedl.

Akce mohla pomoci i samotným dětem. Ty dostaly příležitost uplatnit svůj názor, posílit své komunikační a prezentační dovednosti i schopnost pracovat v týmu.