Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Děsivé masky vládly malé scéně. Nejlepší byla Zloba

Děsivé masky vládly malé scéně. Nejlepší byla Zloba

Kulturní dům Máj uvítal 28. října ve svých prostorách Halloween party. Typický anglosaský svátek přišly oslavit desítky lidí a většina ve strašidelných maskách. Mezi klasickými kostlivci, čarodějnicemi či děsivými jeptiškami se našli i jedinci s netradičnějšími kostýmy. Jedním z nich byl i Jan Vítů, který na party vyrazil v převleku za vánoční stromeček. ,,Původně to můj nápad nebyl, ale jakmile se myšlenka objevila, nemohl jsem odolat. Navíc mi příprava kostýmu zabrala jen půl hodiny,“ zmínil se o své masce, která rozsvítila celý taneční parket.

Během večera se na pódiu vystřídala čtveřice diskžokejů KILLABEE, YOURAGE, DAM a MASHERY, kteří se postarali o skvělou hudební atmosféru. O půlnoci bylo jejich vystoupení na malý okamžik přerušeno pro vyhlášení soutěže o nejlepší kostým. Tu suverénně ovládla maska Zloby ze stejnojmenného Hollywoodského filmu v podání Ivety Sedlákové.

,,Výběr kostýmu byl jednoduchý. Mám ráda černou barvu, navíc mě baví přísnost a velikost té postavy. Jediný problém byla velikost. Nemohla jsem projít nejen dveřmi, ale nevešla jsem se nikam a celý večer jsem stála. Ani sedět nešlo. Naštěstí všichni byli neskutečně ohleduplní a kdo byl v mé blízkosti se nemusel bát, doslova byl pod ochranou mých obřích křídel,“ popsala zkušenosti z večera představitelka Zloby.

Ačkoliv Halloween není tradiční v Česku, jeho popularita stále stoupá a to hlavně mezi mladými. Není tedy divu, že lístky na pelhřimovskou party byly do konce večera vyprodané.

Iva Pacnerová, foto: Dominik Mrkvička