Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Desítka policistů darovala v pelhřimovské nemocnici krev

Desítka policistů darovala v pelhřimovské nemocnici krev

Deset policistů z dopravního inspektorátu Pelhřimov včera hromadně darovalo krev. Společně navštívili transfúzní oddělení místní nemocnice. Mezi touto desítkou dárců bylo také pět prvodárců. Jedním z hlavních cílů tohoto hromadného darování krve je v rámci Policie České republiky i u veřejnosti rozšířit povědomí o bezpříspěvkovém darování krve a tím pomoci transfúzním stanicím v Kraji Vysočina najít další nové pravidelné dárce.

Dopravní policisté v rámci každodenního výkonu služby zasahují velice často u vážných dopravních nehod, při kterých dochází ke zranění účastníků. Posádky zdravotnické záchranné služby převážejí zraněné osoby do zdravotnických zařízení k dalším operačním zákrokům. Při nich bývá akutní potřeba krevních transfuzí. Proto dopravní policisté sami nejlépe vědí, že darováním krve přispívají k záchraně životů.

„Jsem hrdý na to, že naši policisté pomáhají také touto formou. Chci poděkovat všem, kteří se do hromadného darování krve zapojili, protože každý, kdo se rozhodne darovat krev, tím může zachránit lidský život. Policisté svým přístupem přispěli k dobrému jménu nejen našeho územního odboru i celého krajského policejního ředitelství,“ uvedl plk. Mgr. Petr Petr, ředitel územního odboru Pelhřimov. Kromě toho policisté svou aktivitou dávají najevo, že slouží občanům nejen v rámci náročného povolání, ale jsou ochotni dát mnohem více a pomoci tak k záchraně zdraví a života jinou formou. Heslo "Pomáhat a chránit" v rámci této aktivity dostává další rozměr.

Zdroj: Krajské ředitelství policie kraje Vysočina