Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Den zdraví lákal. Do nemocnice přišly stovky lidí

Den zdraví lákal. Do nemocnice přišly stovky lidí

Akce s názvem Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat, která se konala 18. dubna v Atriu hlavní lůžkové budovy Nemocnice Pelhřimov, měla mimořádný úspěch. Aktivita zaměřená na primární prevenci a zdravý životní styl se konala už posedmé a nenechaly si jí ujít téměř tři stovky návštěvníků.

Během programu měli zájemci napříč generacemi možnost nechat si změřit krevní tlak, saturaci (okysličení krve), hladinu krevního cukru v krvi – glykémii, k dispozici bylo vyšetření moči a informace o vhodném pitném režimu, nutriční poradenství nebo prevence infekčních onemocnění včetně nácviku správného hygienického mytí rukou. Stánek „Pečuj doma“ informoval o možnostech domácí péče, sociálních služeb a paliativní péče, půjčovnu kompenzačních pomůcek. Centrum zdravotně postižených prezentovalo nabídky pro seniory a hendikepované.

Nechyběla prevence kouření a měření CO ve výdechu, informace týkající se dobrovolnictví v dobrovolnickém programu Pírko, který funguje při Nemocnici Pelhřimov nebo informace o činnosti dobrovolnického centra Fokusu Vysočina. „Jsme rádi za velký zájem o naši akci Den pro zdraví. Cílem je zvýšit informovanost o primární prevenci a zdravém životním stylu. Je vidět zájem veřejnosti o své zdraví, protože například krevní tlak a hodnotu glykémie jsme změřili 246 zájemcům, moč jsme vyšetřili 178 zájemcům a konzultace od nutričních terapeutek nemocnice využilo 64 zájemců. Děkujeme veřejnosti za zájem o své zdraví a zaměstnancům, kteří se na této akce podíleli, protože bez odborníků by se nemohla uskutečnit,“ sdělila manažerka kvality Nemocnice Pelhřimov Mgr. Pavlína Fridrichovská, DiS.

Návštěvníci se dále mohli u stánku VZP dozvědět o výhodách a benefitech na podporu zdraví a prevence pro klienty této zdravotní pojišťovny. Pro školáky byl připraven preventivní program s panenkou Cecilkou a vědomostní kvíz o lidském těle, praktický nácvik KPR a jak na první pomoc. 

Den pro zdraví, aneb co pro sebe můžeme udělat uspořádala Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci se Zdravým městem Pelhřimov.

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov