Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Den seniorů dříve narozené lákal. Zaplnili malou scénu KD Máj

Den seniorů dříve narozené lákal. Zaplnili malou scénu KD Máj

Zdravé město Pelhřimov a Senior point Hodiny H uspořádaly v pondělí 2. října Den seniorů. Bohatý několikahodinový program přilákal zhruba pět desítek dříve narozených, malá scéna kulturního domu Máj byla zaplněná takřka do posledního místa.

Za město Pelhřimov v úvodu přítomné přivítal místostarosta Karel Kratochvíl. „Jsem překvapený a zároveň nadšený z toho, kolik vás tu je. Všichni doufáme, že se vám připravený program bude líbit,“ řekl a následně poděkoval organizátorům akce: „Rád bych poděkoval Ivě Maciá a její sestře Evě Havlíčkové z Hodiny H. Poděkování patří i Jaroslavě Čekalové - koordinátorce Projektu Zdravé město a MA21 Pelhřimov. To jsou hlavní organizátorky. Já jsem tu jen prostý pobíječ much,“ neodpustil si žert.

Program pro seniory zahájila přednáškou na téma zdravý životní styl výživová poradkyně a fitness trenérka Michaela Tulachová. Dalším vystupujícím byl vedoucí jihlavské poradny Bílého kruhu bezpečí Ctibor Čepička, zaslouženou pozornost si vysloužili také zástupci Technických služeb města Pelhřimova. O činnostech městské příspěvkové organizace povídala ředitelka Eva Hamrlová a vedoucí úseku odpadového hospodářství Zdeňka Lišková. Povedené odpoledne završilo vystoupení harmonikáře.