Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Dechový orchestr ZUŠ vyhrál celostátní kolo

Dechový orchestr ZUŠ vyhrál celostátní kolo

V pátek 10. května se ve Veselí nad Moravou uskutečnilo celostátní kolo soutěžní přehlídky dechových orchestrů základních uměleckých škol. Pelhřimovská ZUŠka zde měla své želízko v ohni. Přes krajské kolo se společně s jihlavským orchestrem TUTTI probojovali jako jediní za Kraj Vysočina do ústředního kola, což samo o sobě bylo velkým úspěchem, protože orchestr ZUŠ Pelhřimov měl bezkonkurenčně nejmladší sestavu.

Mezi devatenácti nejlepšími hudebními dechovými tělesy z celé republiky si pelhřimovští žáci jeli soutěž užít a nabrat další hudební zkušenosti a zážitky. Pod vedením dirigentů Marka Kubeše a Michala Bezstarosty se to povedlo na jedničku s hvězdičkou. Ve velké konkurenci Pelhřimov získal první místo a zařadil se mezi nejlepší dechové orchestry z celé České republiky, a tak skvěle reprezentoval nejen naší školu, ale také město Pelhřimov.

Velké poděkování patří všem žákům, kteří tomuto úspěchu věnovali spoustu času a úsilí, učitelům, kteří žáky připravovali, a rodičům za trpělivost.

Zdroj: ZUŠ Pelhřimov