Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Davy u zahrádkářů. Na odbyt šla hlavně sadba

Davy u zahrádkářů. Na odbyt šla hlavně sadba

„Přišla jsem si pro rajčata. Ráda bych ty malé, balkonové,“ svěřila se Martina Karešová, maminka na mateřské dovolené, která v pátek krátce po osmé hodině ráno stála před vchodem do Domu zahrádkářů v ulici Na Obci.

Tři místnosti byly beznadějně naplněné lidmi, kteří přišli už dříve, dvě desítky dalších čekaly venku na schodech. Pelhřimovští zahrádkáři pořádali první ze tří tolik oblíbených prodejů zahrádkářských přebytků.

„Přiznám se, že mě fronta nepřekvapila. Někdy tu bývá i větší,“ pověděla Jaroslava Kožichová, která zahrádkářské výstavy a prodeje tradičně spolupořádá. „Nejvíce jsou na odbyt rajčata a papriky. Zájem je i o kytky – skalničky a letničky,“ dodala. Za pokladnou se měla co otáčet. Přesto nakoupit si něco do vlastní zahrádky neodolala. „Doma už mám okurku. Tu si kupuji tradičně. Jinak jsem přes kytky, takže tu utratím moc peněz,“ smála se.

Pokud jste nestihli první ze zahrádkářských prodejů, nemusíte být smutní. Další se uskuteční příští víkend a poslední v termínu 17. a 18. května. V Domě zahrádkářů mají otevřeno vždy v pátek od 8 do 17 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin.

Kamil Vaněk