Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Dárci krve byli na radnici oceněni Zlatými kříži

Dárci krve byli na radnici oceněni Zlatými kříži

V obřadní síni pelhřimovské radnice uskutečnilo slavnostní ocenění bezpříspěvkových dárců krve, kteří byli za 80 odběrů poctěni Zlatým křížem ČČK III. třídy. Tento významný akt zahájila svým proslovem ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže (OS ČČK) Pelhřimov, Zuzana Sůvová. Ve svém projevu vyjádřila hluboké poděkování dárcům za jejich lidský postoj a nezištný přístup, kterým přispívají k záchraně zdraví a lidských životů. „Krev je to nejcennější, co máme a nedá se ničím nahradit ani vyrobit. Sama jsem potřebovala větší množství krve, o to víc si této neocenitelné činnosti vážím," uvedla a zároveň poděkovala městu Pelhřimov za dlouhodobou spolupráci.

Poděkovat dárcům krve za jejich výjimečný čin, přišli také starosta města Ladislav Med a místostarosta Karel Kratochvíl. Starosta zdůraznil, že darováním krve dárci darují kousek sebe samých, což si zaslouží uznání a obdiv. „Jedná se skutečně o nezištnou a vysoce morální pomoc, bez které by zdravotnictví nemohlo fungovat. Za to vám všem patří obrovské poděkování," řekl.
 
Dárci obdrželi Zlatý kříž s osvědčením o oprávnění jej nosit, rudou růži, knižní a další dary. Nicméně ocenění se zdaleka nevyrovná tomu, co dárci krve dávají společnosti a lidem, protože jejich pomoc je nenahraditelná.
 
V rámci posezení s oceněnými se diskutovalo především o dopravě a parkování ve městě. Tento dialog mezi dárci a městskými představiteli podtrhl nejen vděčnost města vůči dárcům, ale také snahu o zlepšení podmínek pro všechny obyvatele Pelhřimova.
 

Oblastní spolek Českého červeného kříže Pelhřimov odvádí dlouhodobě obdivuhodnou práci při organizaci dárcovství krve. Udržet tuto aktivitu není jednoduché, proto patří velké poděkování nejen všem bezpříspěvkovým dárcům, ale i těm, kteří tuto činnost organizují a podporují. Bez jejich úsilí by mnoho životů nemohlo být zachráněno.

 Stát se dárcem krve je stále platnou výzvou pro každého zdravého  www.cervenykriz.eu/darcovstvikrve.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov