Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

DanceArt uspořádá ve sportovní hale taneční soutěž

DanceArt uspořádá ve sportovní hale taneční soutěž

Taneční soutěž se vrací do Pelhřimova. Po dlouhých třech desítkách let se o to zaslouží taneční klub DanceArt PELHŘIMOV, ve sportovní hale v Nádražní ulici ji uspořádá v neděli 14. dubna. Soutěžit se bude ve standardních i latinskoamerických tancích.

„Přijedou k nám tanečníci z celé republiky, program bude celodenní. Začínat se bude kolem deváté ráno, konec předpokládáme v šest nebo v sedm večer,“ informoval hlavní pořadatel Václav Žoudlík.

Soutěžit se bude zhruba ve čtyřech desítkách kategorií. Rozdělení do nich je dáno věkem tanečníků a pochopitelně také výkonnostní třídou. O vavříny tak budou usilovat dospělí a vedle nich i třeba teprve desetileté děti. Chybět mezi nimi nebudou ani zástupci pořadatelského klubu. „Předběžně počítáme s účastí zhruba deseti párů,“ uvedl.

Pro všechny tanečníky DanceArtu PELHŘIMOV se jedná především o jedinečnou příležitost. „Někteří jezdí po soutěžích po celém Česku, ale chybí jim možnost alespoň jednou za rok si zasoutěžit doma. A pak tu máme ty, kteří na svou první soutěž čekají. Začít na soutěži, kterou pořádáme, je ideální příležitost,“ vyjádřil se Václav Žoudlík.

Podle jeho slov se o vavříny nebude bojovat jen v tradičních párových soutěžích. Dívčí kategorie zahrnují takzvané sólo a duo tance. „Je to reakce na nedostatek kluků tanečníků v soutěžích. Dívkám se tak otevírá šance soutěžit jednotlivě nebo ve dvojici, kde se hodnotí buď každá zvlášť nebo jako dívčí pár,“ vysvětlil.

Vstupenky na ojedinělou taneční akci budou dostání až na místě, předprodej se nekoná. Celodenní vstupné stojí dvě stě korun.

Kamil Vaněk