Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Cykloběh proti drogám měl zastávku v Pelhřimově

Cykloběh proti drogám měl zastávku v Pelhřimově

V pondělí 17. června dorazili do Pelhřimova účastníci jubilejního 20. ročníku „Cykloběhu za Českou republiku bez drog 2024“, největší sportovní akce spojené s protidrogovou kampaní v zemi. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Účastníci chtějí upozornit na nedostatečnou informovanost ohledně drogové prevence a volají po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty, s důrazem především na děti a mládež.

Účastníky akce přivítali na pelhřimovské radnici starosta Ladislav Med a místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl, kteří s nimi diskutovali o protidrogové prevenci a aktivitách města v této oblasti. V průběhu zhruba hodinového setkání vedení města vyslechlo zajímavou prezentaci týkající se efektivního detoxikačního programu pro drogově a alkoholově závislé, fungujícího bez použití náhražkových drog. Závěrem podepsali prohlášení měst, která účastníci cykloběhu postupně navštěvují a která se připojují k myšlence této akce.

Trasa letošního dvanáctidenního Cykloběhu vede přes 42 měst Čech a Moravy a měří téměř 1300 kilometrů. Tým 8 až 10 cyklistů-běžců urazí tuto vzdálenost za 10 dní s průměrnou denní vzdáleností 130 kilometrů.                             

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov