Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Stezka mezi Pelhřimovem a Skrýšovem už slouží

Stezka mezi Pelhřimovem a Skrýšovem už slouží

V Pelhřimově vznikla další stezka pro sportovní využití i příjemné procházky, která propojuje Skrýšov s Pelhřimovem. Hlavním cílem výstavby bylo občanům poskytnout komfort a bezpečí. „Realizací projektu došlo k vybudování zcela nové bezpečné trasy, kterou obyvatelé místní části již několik let požadovali. Nová stezka bude sloužit nejen jako přístupová cesta do práce, školy a za občanskou vybaveností, ale také bude plnit rekreační funkci pro obyvatele z dané oblasti a návštěvníky,“ uvedl místostarosta Zdeněk Jaroš.

Prozatím jsou hotovy dva úseky stezky, třetí se chystá. „Už nyní jednáme s majiteli pozemku o možnosti vybudování dalšího úseku propojující stezku na ulici Topolovou, která spojí další obytnou část s centrem města. Celá akce je součástí širšího záměru města Pelhřimov, který propojuje centrum města s obytnou zástavbou i s dosud hůře dostupnými místy bez použití automobilu,“ doplnil.

Místní část Skrýšov spojovala s Pelhřimovem pouze silnice III. třídy č. III/1333, kterou využívali kromě automobilů i cyklisté a chodci. Ti se do Pelhřimova dostali pouze po kraji vozovky, jelikož jiná přímá cesta ze Skrýšova do Pelhřimova nebyla. Pro chodce a cyklisty byl tak pohyb po této komunikaci velmi rizikový.

Délka stezky dvou úseků je 1034,60 metrů, základní šířka stezky je 2,5 metru. Povrch je z přírodě blízkého mechanicky zpevněného kameniva umožňující zasakování dešťových vod. V rámci projektu byla pořízena také doprovodná infrastruktura jako jsou lavičky, odpadkové koše či stojan na kola.

Doba realizace: 10/2022–9/2023
Celkové náklady: 5 991 592,80 Kč včetně DPH
Spolufinancováno: 
IROP, výzva č. 36 - Infrastruktura pro cyklistickou dopravu - dotace ve výši: 4 194 114,96 Kč
Státní rozpočet: 898 738,92 Kč
Vlastní podíl: 898 738,92 Kč
podíl dotace 85 %
Zhotovitel: Petr Čeněk