Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Cyklisté mohou v blízkosti Masarykova náměstí využít servisní stanici

Cyklisté mohou v blízkosti Masarykova náměstí využít servisní stanici

Cyklisté mají v Pelhřimově zelenou. Dokladem tohoto faktu je i vybudování servisní stanice nejen pro cyklisty, která vznikla v Děkanské ulici, v bezprostřední blízkosti Turistického informačního centra. „Je zde možnost upevnit si kolo a provést jeho kontrolu či základní servis,“ informovala Nela Štěpánková z oddělení cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova a dodala: „Umístění ve středu města není náhodné. Cílem bylo mít stanici dostupnou čtyřiadvacet hodin denně a ideálně na místě, které navštěvuje velký počet lidí.“

Provoz servisní stanice zaštiťuje Turistické informační centrum, které ve svých otevíracích hodinách nabízené služby pro cyklisty ještě rozšiřuje. „Cyklisté si u nás mohou půjčit servisní kufřík, který obsahuje základní nářadí. Dále máme k dispozici lékárničku na ošetření drobných zranění,“ vyjmenovala Nela Štěpánková.

Podle jejích slov zájem o cyklistiku ve městě vzrůstá, roste i počet návštěvníků, kteří do Pelhřimova dorazí na kole. „Kolem města se budují cyklostezky. Cyklistika nástupem elektrokol zažívá velký rozkvět a je zapotřebí na to reagovat nabídkou služeb,“ argumentovala.

Vybudování servisní stanice v centru města přitom nebylo drahým počinem. Náklady dosáhly výše 45 tisíc korun. Navíc jejich polovina byla pokryta formou dotace z Fondu Vysočiny. Druhou polovinu nákladů uhradily ze svého rozpočtu Kulturní zařízení města Pelhřimova. „Doprovodné služby a zázemí pro cyklisty chceme nadále rozšiřovat. Aktuálně žádáme o certifikaci cyklisté vítáni. Ve vnitrobloku informačního centra funguje přes sezónu Café atrium, kde se mohou cyklisté v horkém létě skrýt před sluncem, nabrat sil a vychutnat si domácí limonádu, kávu či zákusek,“ doplnila Nela Štěpánková.