Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

Čtyři medaile doprovodil rekord Víta Okrouhlého

Čtyři medaile doprovodil rekord Víta Okrouhlého

Ověnčeni medailemi se vrátili z mistrovství republiky juniorů, mužů, žen a veteránů v mrtvém tahu členové oddílu silového trojboje TJ Spartak Pelhřimov. Čtyři starty proměnili v zisk čtyř cenných kovů.

Skvěle si počínal především Vít Okrouhlý, který soutěžil v kategorii mužů do 105 kilogramů. V mrtvém tahu dosáhl famózního výkonu 337,5 kilogramu. Nejenže s přehledem získal zlatou medaili, ale zároveň vytvořil nový český rekord a stal se absolutním vítězem mistrovství republiky bez rozdílu vah.

Na pelhřimovský souboj došlo ve veteránské kategorii nad 70 let a do 105 kilogramů. Souboj o zlato spolu svedli dlouholetí tréninkoví partneři Josef Ptáček a Václav Primus. Z titulu republikového šampiona se nakonec radoval Ptáček, který do výsledkové listiny zapsal výkon 162,5 kilogramu. Primus bral stříbro za 157,5 kilogramu. Další stříbro získal v kategorii veteránů nad 60 let a do 93 kilogramů Aleš Vrzák. Poradil si s činkou o hmotnosti 205 kilogramů.

Čtyři medaile Pelhřimov posunuly vysoko i v hodnocení družstev. Silákům ze Spartaku patřila devátá příčka, klasifikováno bylo 31 klubů.

Sezona pro oddíl silového trojboje v žádném případě nekončí. V srpnu se mistrovství Evropy v benčpresu, které se bude konat v tureckém Istanbulu, zúčastní Tomáš Novák.

Kamil Vaněk