Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Co vydrží přátelství? Odpoví film Nezlomní

Co vydrží přátelství? Odpoví film Nezlomní

Projekce hned tří premiérových filmů nabídne v závěru tohoto a zpočátku příštího týdne pelhřimovské kino Vesmír. Pokud vyhledáváte dobrodružství, sci-fi nebo je vám blízká osobnost bývalého prezidenta Václava Havla, pak jsou následující řádky určené právě vám.

Ve čtvrtek a v neděli zmíněné dobrodružství přinese americký snímek Nezlomní. Spolu s jeho hlavním hrdinou, kterého si zahrál Mark Wahlberg, se na dvě hodiny vypravíte do Dominikánské republiky na světový šampionát v Adventure Racing. „V tomto náročném závodě napříč džunglí se hlavní hrdina střetne s toulavým psem Arthurem a postupně se mezi nimi vybuduje silné pouto. To prověří dramatické události, které dvojici na trati závodu čekají,“ zve do kina jeho vedoucí Šárka Pithartová.

Krotitelé duchů? Kdo je nezná. Dnešní čtyřicátníci na premiéry kultovních sci-fi chodili do kina, teď se jim i těm mladším nabízí nejnovější pokračování. „Děj filmu nás zavede do legendární hasičské stanice v New Yorku, kde to všechno před lety začalo. Její členové spojí síly s původními krotiteli duchů, takže se můžeme těšit i na známé tváře,“ pověděla na účet americké komedie Šárka Pithartová.

Ani česká kinematografie nebude v následujících dnech v kině Vesmír chybět. V úterý a ve středu se můžete těšit na film Tady Havel, slyšíte mě? Časosběrný snímek sleduje poslední životní léta bývalého prezidenta Václava Havla a vytváří tak mnohovrstevnatý portrét světoznámé ikony a významného dramatika, ale i obyčejného člověka zužovaného zdravotními problémy.

Nejbližší program kina:
NEZLOMNÍ
Čtvrtek 11. 4.  a neděle 14. 4. (20:00)

KROTITELÉ DUCHŮ: ŘÍŠE LEDU
Pondělí 15. 4. a čtvrtek 18. 4. (20:00)

TADY HAVEL, SLYŠÍTE MĚ?
Úterý 16. 4. a středa 17. 4. (20:00)

Kamil Vaněk