Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Chystá se slavnostní otevření cyklostezky

Chystá se slavnostní otevření cyklostezky

Přijďte se společně s rodinou a přáteli zúčastnit slavnostního otevření nové cyklostezky Pelhřimov, Polní Dvůr – silnice III/11244 na Pavlov, které se uskuteční v sobotu 13. dubna od 14 hodin. Nebude chybět občerstvení 
a opékání špekáčků. Nejen pro děti bude připraveno mnoho venkovní zábavy a zajímavých informací. Můžete se také připojit k první společné jízdě po cyklostezce, nebo si jen užít příjemné odpoledne a třeba si zazpívat a zatančit spolu s kapelou Synkopa.

Zahájení události proběhne ve 14 hodin žehnáním výklenkové kapličky u odstavného parkoviště cyklostezky, které provede farář Gottschalk Karol Lovaš. Poté se přesuneme na hráz Kulíkova rybníka, kde budou hosté informováni o projektu a jeho důvodech. Ve 14:50 pak dojde na slavnostní střižení pásky, a následně se všichni účastníci mohou vydat na prohlídku nebo projížďku po nové cyklostezce. Tu otevře spanilá jízda na historických kolech. 
Pro děti i dospělé bude připravena řada atrakcí a zábavy, včetně opékání špekáčků, které budou k dispozici zdarma, což platí i pro pivo a limonádu.

K poslechu a tanci zahraje kapela Synkopa. Ale to není vše! Během slavnostního otevření budou k dispozici i zábavné a informační stánky, které nabídnou širokou škálu užitečných informací a zábavy. Můžete navštívit stánky, kde se dozvíte užitečné informace o cyklotrasách v okolí Pelhřimova, rybaření, ukázku resuscitace od Českého červeného kříže, a dokonce si vyzkoušíte brýle, které simulují opilost. Policisté i hasiči představí své automobily, preventivní činnost a bezpečnostní tipy, zatímco Besip vás seznámí s pravidly silničního provozu. 
Pro děti budou připraveny drobné dárky, soutěže a zábavný fotokoutek s rekvizitami na téma cyklistiky. Rodinné centrum Pelhřimov pak nabídne pro nejmenší zábavné aktivity a různá stanoviště. Nebude chybět ani pocitová mapa města, kde si budete moci zaznamenat místa, která vám přinášejí radost, a místa, která byste chtěli vylepšit.

Těšíme se na vaši účast a společnou oslavu otevření této důležité cyklostezky pro naše město. 
Přijďte a užijte si nezapomenutelné odpoledne plné radosti, zábavy a sportovního ducha společně s námi!

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov